Enter the characters shown in the image.

Sākumlapa

Ekonomikas likumsakarību izpratne ir svarīga ikvienam, jo pieņemtie ekonomiskie lēmumi ietekmē gan personīgo labklājību, gan sabiedrību kopumā.

AKTUĀLI

Par aktuālo tautsaimniecībā: videolekcija un diskusija ar ekspertiem

Skolotāju istaba » Lekcijas, kursi, semināri
19.06.2019

Kā alternatīvu tradicionālajam semināram "Aktualitātes ekonomikā", šovasar par 2019. gada aktuālākajiem procesiem gan Latvijas, gan pasaules tautsaimniecībā mēs piedāvājam ikvienam interesentam uzzināt Mārtiņa Kazāka videolekcijā un diskusijā sarunu festivālā "Lampa".

Kas jāzina par jaunajām 100 un 200 eiro banknotēm?

SKATIES » PREZENTĀCIJAS
24.05.2019

Jaunās 100 un 200 eiro banknotes noslēdz Eiropas sēriju – tās apgrozībā būs no 2019. gada 28. maija. Latvijas Bankas speciālisti informē par būtiskāko, kas ikvienam jāzina par šīm banknotēm.

Markuss intervijās izdibina patiesības naudas lietās

SKATIES » INTERVIJAS
17.05.2019

Ceļš uz prātīgu saimniekošanu – katram savs. Tādēļ zinātkārais Markuss gudrības meklējumos dodas plašajā pasaulē. Markusa visas intervijas apkopotas jaunā apakšsadaļā INTERVIJAS.

Uz "Tallink" kuģa apbalvoti JAL finanšu pratības konkursu laureāti

PIEDALIES » Konkurss "Mana vārdnīciņa"
15.05.2019

Konkursu "Mana vārdnīciņa" un "Biznesa pasakas" laureāti, viņu skolotāji un ģimenes pārstāvji šogad tika sveikti uz kuģa Isabelle. Deivids Reinieks no Īslīces pamatskolas konkursā piedalās atkārtoti, taču šogad viņam īpašs prieks – izcīnīta pirmā vieta!

Ieteikumi spēles "Kas bankā iekšā?" izmantošanai mācību procesā

SKOLOTĀJU ISTABA » METODISKIE IETEIKUMI
08.05.2019

Sākumskolas skolotāja iesaka – interaktīvo spēli "Kas bankā iekšā?" skolēniem saistošā veidā var izmantot gan kā mācību līdzekli skolā, gan kā vecāku vadītu izziņas procesa motivatoru mājās. Metodiskie ieteikumi piedāvā arī darba lapas un idejas grupu darbam.

Izsludināts konkurss skolēniem "Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai"

PIEDALIES
08.04.2019

Latvijas privāto ēku asociācija izsludinājusi biznesa plānu konkursu, kurā iespējams balvās saņemt gan iespēju organizēt klases vakaru kādā no pilīm vai muižā, gan saņemt balvas arī no naudasskola.lv. Nenokavē!

Aicinām visus kāpēcīšus izspēlēt tiešsaistes spēli "Kas bankā iekšā?"

SPĒLĒ » SPĒLES
20.03.2019

Ienāc bankā, spēlē un izproti svarīgas naudas lietas! Spēle paredzēta sākumskolas jaunākajiem skolēniem, bet tā saistoša būs arī viņu vecākiem.

Aktualizētas īsfilmas par cenu veidošanos, patēriņa grozu un deflāciju

SKATIES » NAUDAS ZĪMES
14.01.2019

Ja vēlies vienas minūtes laikā uzzināt būtiskāko, kā veidojas veikalos cenas, kā mēra inflāciju un kas ir deflācija, skaties aktualizētās "Naudas zīmju" sērijas!

Statistika ir informējoša, pamācoša un aizraujoša!

Izproti » Centrālās bankas darbība
15.11.2018

Kas ir maksājumu bilance? Kur iegūt operatīvus finanšu instrumentu datus par mājsaimniecībām? Kurai valstij šobrīd ir visaugstākais IKP un kurai valstij tāds būs 2100. gadā? Uzzini atbildes aktualizētajā sadaļā "Statistika".

Zibmaksājumi – mūsdienīgu finanšu pakalpojumu piemērs

Centrālā banka » Bezskaidrās naudas aprite
14.11.2018

Zibmaksājumi nu pieejami starp triju lielo komercbanku – AS "Citadele banka", AS "SEB banka" un "Swedbank" AS – klientiem. Tie labi raksturo, kādiem jābūt mūsdienīgiem finanšu sektora pakalpojumiem –  ātriem, ērtiem, drošiem un patīkamiem.

Lapas