Задай вопрос

Uz bieži uzdotiem jautājumiem par aktuālām ekonomikas tēmām atbild gan "Naudas skola", gan dažādu nozaru speciālisti. Ieskaties sadaļā "Naudas skola atbild"! Varbūt atradīsi atbildi uz savu jautājumu uzreiz. Ja to neatrodi, izmanto šeit sniegto iespēju pajautāt vai nosūtīt savus ierosinājumus "Naudas skolas" redaktoram!

Uzdod jautājumu vai uzraksti ieteikumu!

Jautā

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Finanšu pratības nedēļa

FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA tiek rīkota saistībā ar starptautiskās kustības finanšu pratības veicināšanā Child and Youth Finance International ikgadējo bērnu un jauniešu finanšu nedēļu. Šādas aktivitātes mērķis ir uzsvērt finanšu pratības nozīmību un daudzveidību ikviena cilvēka dzīvē.

 

Latvijā FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS pasākumus katru gadu martā organizē Finanšu un kapitāla tirgus komisija kopā ar "Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanas stratēģijas 2014.-2020. gadam" sadarbības partneriem. Pirmā šāda nedēļa notika 2013. gadā.

 

 

 

/lv/izzini-naudas-lietas-virtuali

Starptautiskajai Finanšu pratības nedēļai 2020. gadā vajadzēja notikt no 23.marta līdz 29. martam. Situācija pasaulē ieviesa izmaiņas. Taču naudu turpinām ikdienā izmantot. Ekonomisti analizē un skaidro krīzes iespējamo finansiālo ietekmi, tādēļ pieaug nepieciešamība ikvienam kļūt finansiāli pratīgākam.

"Pamata kompetencēs finanšu pratībā pieaugušajiem"  norādīts, ka ikvienam jau pamata snieguma līmenī

 • jāprot atbildīgi rīkoties ar naudu, jāatpazīst viltotu/nederīgu naudu un jāzina, ko darīt ar to;
 • jāsaprot, ka daļai uzkrājumu ir jābūt ātri pieejamiem ārkārtas gadījumiem;
 • ir jābūt gatavam pieņemt ārējās ekonomiskās vides izmaiņas, kādas tās ir;
 • un jāizprot vēl daudzus citus finanšu un ekonomikas aspektus.

 

Latvijas Banka aicina: sāc apgūt finanšu pratību, iepazīstot ikdienā lietoto naudu – eiro, uzzinot vairāk par bezskaidras naudas norēķiniem, pārbaudot un pilnveidojot savu izpratni naudas lietās!

To vari izdarīt jau tagad, neizejot no mājām!

 

Sākumskolas skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem:

 

Pamatskolas skolēniem, sociālo zinību skolotājiem:

 

Vidusskolēniem, ekonomikas skolotājiem, ikvienam interesentam:

 

 

/lv/global-money-week-2019-aicina-macies-uzkraj-pelni

No 25.marta līdz 31. martam jau septīto reizi notiks starptautiskā finanšu pratības nedēļa Global Money Week. Šajā starptautiskās organizācijas Child&Yuoth  Finance International veicinātajā kampaņā līdz šim iesaistījušies vairāk nekā 32 miljoni skolēnu 169 valstīs!

Aicinām Finanšu pratības nedēļas aktīvitātēs iesaistīties arī ikvienu Latvijas skolēnu, viņu skolotājus un vecākus! 

 

"Naudas skola" iesaka:

 • Jaunāko klašu skolēniem – Latvijas Bankas spēli "Kas bankā iekšā"

 

 

Sāc spēli spēlēt šeit! 

Spēli var izmantot, lai gan ģimenē, gan skolā mācību stundu Sociālās zinības vai klases stundu ietvaros ar 1.-3. klases skolēniem uzsāktu sarunu par viņiem interesantām un noderīgām naudas tēmām.

Piemēram:

 • Kas izdomā, kā izskatīsies nauda? 
 • Kā var atšķirt īstu naudu no viltotas?
 • Vai drīkst pats zīmēt naudu?
 • No kurienes nāk visa nauda?
 • Kā nauda nonāk veikalos?
 • Cik smags ir 1 kg zelta un kur glabājas Latvijas zelts?
 • Cik Latvijā ir naudas un vai naudas var būt par daudz?

 

Atbilžu meklēšanā skolotājiem un vecākiem var palīdzēt arī vairāki "Naudas skolā" publicētie materiāli sadaļās par skaidrās naudas apriti un "Mazajā naudas ābecē"

 • 7.-9. klašu skolēniem – "European Money Quiz" viktorīnu (organizē Eiropas banku asociācija, Latvijas Finanšu nozares asociācija, JAL un LIZDA)

 

Noteikumi un reģistrācija Finanšu nozares asociācijas mājas lapā.

 

 • Vecāko klašu skolēniem – diskusiju "No sprīdīšiem par saimniekiem. 10 patiesības par naudu".

 

Latvijas Banka uzsāka apjomīgu un vērienīgu sabiedrības izglītošanas programmu Latvijas Simtgades gadā,lai veicinātu sabiedrībā saimnieka domāšanu un rīcību, kas palīdzētu audzēt turīgumu gan mājsaimniecībām, gan valstij.

10 patiesības par naudu ir pielietojamas ne tikai katram personīgo finanšu pārvaldīšanā, bet tās noder atcerēties un pielietot arī uzņēmējdarbībā, kā arī valsts finanšu pārvaldīšanā.

Diskusiju uzsākšanai skolā un ģimenē var izmantot vairākus Latvijas Bankas sagatavotos materiālus: izglītojošus rakstus portālā Delfi, kā arī video un citus materiālus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības vietnē "Naudas skola".

 

Par visiem Finanšu pratības nedēļas notikumiem var uzzināt vietnē www.finansupratiba.lv.

 

/lv/2018-gada-meklesim-atbildes-uz-jautajumu-kur-dzivo-nauda
FPN_1FPN_2FPN_3FPN_4

2018. gadā no 12. līdz 18. martam Latvijā norisināsies jau 6. Finanšu pratības nedēļa (FIN).

Tās devīze: "KUR DZĪVO NAUDA?".

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas izpildē iesaistīto partneru institūcijas gan FIN ietvaros, gan visa marta laikā piedāvās dažādus materiālus, konkursus un citas aktivitātes, lai ikvienam atbildes meklēšana  būtu saistoša un atrastās atziņas noderētu savas labklājības uzlabošanai.

 

"Naudas skola" Finanšu pratības nedēļas pasākumu ietvaros iesaka

Jaunāko klašu skolēniem:

 

Pamatskolas skolēniem:

 • uzzini vairāk par naudas funkcijām aktualizētajās īsfilmās:
 1. Naudas funkcija –  maksāšanas līdzeklis
 2. Naudas funkcija – vērtības mērs
 3. Naudas funkcija – uzkrāšanas līdzeklis
 4. Naudas funkcija – starptautiska lietojamība

 

Vidusskolēniem:

 

Skolotājiem:

 

Ikvienam interesentam:

 

 

Šogad arī Finanšu pratība kļūs digitāli pieejamāka. 14. martā tiks atvērta jaunu vietne http://www.finansupratiba.lv, kurā turpmāk vienuviet būs pieejama visa līdz šim partneru sagatavotā būtiskā finanšu pratības virziena informācija.

 

/lv/finansu-izglitibas-nedela-2017-aicina-plano-revide-pelni
FIN2017_1FIN2017_2FIN2017_3FIN2017_4

Šogad no 27. marta līdz 2. aprīlim jau piekto gadu Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas partneri rīko FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2017 (FIN 2017), kas notiks vienlaikus ar citviet pasaulē organizētiem finanšu pratības pasākumiem – Child and Youth Finance International (CYFI) 6. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 3. Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas Banku federācija.

Partneru piedāvātais izglītojošo aktivitāšu klāsts FIN 2017 kalendārā ir plašs, pasākumi norisinās visu martu un turpināsies arī aprīlī. Nedēļas talismans krājkase Gudrīte aicina ikvienu ieskatīties savās finanšu lietās, izrevidējot zināšanas, prasmes un paradumus. Turpinot tradīciju, krājkase Gudrīte kopā ar FIN 2017 komandu 28. martā viesosies Cēsīs, bet 31. martā – Kuldīgā, kur notiks bezmaksas pasākumi dažādām mērķauditorijām.

 

"Naudas skola" iesaka: organizējiet FIN 2017 pasākumu savā ģimenē vai skolā!

 

Apgūstiet finanšu pratību kopā ar Rolfa un Madaras ģimeni!  

Rolfs un Madara ir skolēni, kuri vēlas apgūt zināšanas un prasmes, kā pareizi izmantot, uzkrāt un nopelnīt naudu. Kopā ar vecākiem – mammu, kas strādā par skolotāju, un tēti, kuram ir savs uzņēmums – abi bērni mācās ģimenē gudri saimniekot, būt prasmīgi patērētāji, godīgi nodokļu maksātāji, apdomīgi bankas klienti, kā arī izprast citas likumsakarības, kas var ietekmēt ģimenes finansiālo labklājību. Interesantāku zināšanu apguvi padara katrai tēmai pievienotās darba lapas.  

 

Izspēlējiet interaktīvās prezentācijas spēli "Naudas eksperts"!

Ikdienā mums patīk iepirkties, taču, nonākot uz spēles lauciņa "Iepirkšanās", sajūtas parasti ir pretējas. Aizņemieties, pelniet un iepērcieties spēlē tā, lai varētu aizņemto naudu spēles beigās atdot! Lai spēle darbotos, nepieciešams datorā instalēt bezmaksas programmu ActivInspire (tās lejuplāde aprakstīta metodiskajos ieteikumos). Spēlē var piedalīties 4 komandas.

 

 

Pārbaudiet savas zināšanas par skaidrās naudas drošību!

Latvija ir starp tām eiro zonas valstīm (kopā ar Igauniju, Kipru, Luksemburgu un Somiju), kurās ir vismazākais viltojumu skaits. Tomēr, lietojot skaidro naudu, ikvienam ir noderīgi zināt, kā pašam pārliecināties par naudas zīmes īstumu, ko darīt, ja eiro banknote vai monēta ir bojāta vai tās īstumu pašam ir grūti pārbaudīt.

 

Izpētiet valsts budžeta izdevumu pārmaiņu likumsakarības un analizējiet to ietekmi!

Ekonomikas pamatlikums: vajadzības lielākas par iespējām tās realizēt. Arī valsts budžetā. Vai, aizņemoties naudu, lai segtu pašreizējos izdevumus, mēs savu labklājību ilgtermiņā veicinām vai tomēr radām papildu problēmas, kuras būs jārisina nākotnē? Interaktīvais rīks ļauj pašiem pieņemt lēmumu par izdevumu pārmaiņām un izpētīt tā sekas ilgtermiņā.

Informācija un materiāli piemēroti 10.-12.klašu skolēniem, studentiem.

 

 

Vecāko klašu skolēniem iesakām: izmanto arī Banku augstskolas piedāvāto iespēju un piedalies akcijā "Mācamies finanses kopā!". No 2017. gada 1.marta līdz 2017.gada 31.martam noorganizē īpašas stundas par finanšu jautājumiem, kurās skolēni mācās paši, māca savus klases biedrus un skolotājus. Atsūtot stundas īsu aprakstu, fotogrāfijas, video vai ierakstus sociālos tīklos uz e-pastu Līgai Peiseniecei (Liga [dot] Peiseniece [at] ba [dot] lv), katra klase sev pieņemamā laikā saņems Banku augstskolā pieredzējuša docētāja bezmaksas lekciju par finanšu tēmu.

 

 

 

/lv/latvijas-bankas-darbinieki-dalas-sava-pieredze-personisko-finansu-lietas
1265374

Gatavojoties trešajai Finanšu izglītības nedēļai Latvijā, Latvijas Bankas kolēģi pārdomāja personisko finanšu līdzekļu pārvaldīšanas pieredzi, kopīgi veidojot ATZIŅAS NAUDAS GUDRAI PĀRVALDĪŠANAI. Atziņas ir dažādas, turklāt atšķirīgām dzīves situācijām. Iespējams, kādu atziņu par personisko finanšu līdzekļu pārvaldīšanu vari izmantot jau tagad, kāda cita Tev noderēs nākotnē. Prasmīgākai atziņu lietojuma izvērtēšanai KRĀJ ZINĀŠANAS, izpētot arī ieteikto papildinformāciju!

 

BUDŽETA PLĀNOŠANA

1. Budžets jāplāno tā, lai mēneša beigās paliktu nauda uzkrājumiem.

2. Nepieciešama sistemātiska savu finanšu pārvaldīšana. Jebkurā brīdī jābūt skaidram priekšstatam par savu aktīvu tagadējo vērtību, cik tie ir likvīdi (realizējami), kā arī par nākotnes ieņēmumiem.

3. Savi naudas līdzekļi jāplāno vidējā termiņā un ilgtermiņā. Jābūt piesardzīgam prognozēs. Makroekonomikas dati un likumsakarību izpratne palīdz šādu plānošanu veikt daudz racionālāk.

 • Jāveido kaut nelieli uzkrājumi tautsaimniecības augšupejas laikā un tad, kad ienākumi pieaug!

Finansiālais "drošības spilvens" noder! Tautas gudrību, ka rati jākaļ ziemā un ragavas jātaisa vasarā, zināmā veidā var attiecināt arī uz finanšu jomu, jo tautsaimniecība attīstās cikliski.

Sekot līdzi būtiskākajiem datiem par tautsaimniecības attīstību un speciālistu komentāriem vari interneta vietnē makroekonomika.lv.

 • Nevajadzētu ļaut inflācijai "apēst" naudas uzkrājumus – jāseko cenu pārmaiņu tendencēm un jāizvērtē savas naudas ieguldījumus!

Eirosistēmas un tātad arī Latvijas Bankas darbības galvenais mērķis ir cenu stabilitāte, taču savu naudas ieguldījumu izdevīguma analīze jāveic pašam. Uzkrājumu veidošanas un naudas ieguldījumu izvēles iespējas ir plašas.

Izprast inflācijas ietekmi palīdzēs 3 minūšu video par Eirosistēmas darbību.

 • Ieteicams veidot plānu "B" kredīta atmaksai situācijā, ja palielināsies tā mēneša procentu maksājumi!

Ja ir kredīts, īpaši ilgtermiņa kredīts, un mēneša procentu maksājumi atkarīgi no EURIBOR (Eiropas starpbanku tirgus procentu likmju indekss), jāņem vērā, ka EURIBOR mainās vairāku faktoru ietekmē un līdz ar to mainās arī kredītņēmēja procentu maksājumi.

EURIBOR indekss (vēsturiskās un aktuālās ziņas): vēl tikai pirms trijiem gadiem EURIBOR bija vidēji 6 reizes lielāks nekā pašlaik.

4. Apkopot izdevumus palīdz veikalā paņemtie čeki. Sagrupējot tos pa noteiktām izdevumu kategorijām, var viegli pierādīt arī bērniem, ka ikdienā mazie tēriņi dažādiem sīkumiem un našķiem mēnesī izrādās daudz ievērojamāka summa.

5. Jādomā "zaļi"! Bērnu mantas (divriteņus, ragavas u.tml.) var iegādāties otrreizējā tirgū par daudz mazāku cenu nekā jaunas; pašu lietotās mantas var mēģināt pārdot otrreizējā tirgū. Neizmetot pašam vairs nederīgās lietas atkritumos un dodot tām "otrās dzīves" iespēju, ietaupām arī ražošanas resursus un rūpējamies par nākamajām paaudzēm.

 

NAUDAS GLABĀŠANA UN KRĀŠANA

1. Naudu neglabāt "zeķē" – var žurkas sagrauzt. Bankās ir drošāk!

Tomēr, ja gadās naudas zīmes sabojāt, izanalizē situāciju – varbūt bojāto naudu var samainīt Latvijas Bankā!

Par to, kas jāņem vērā un kā notiek bojātu naudas zīmju "atpazīšana", – rakstā "Bojāta nauda – ko darīt?".
Par naudas drošību bankās – eksperta atbildē "Kas sargā Tavu naudu?" un īsfilmā par Eiropas banku uzraudzības sistēmu.

2. Nedzīvot tikai šodienai. Censties veidot un uzturēt krājumu neparedzētiem gadījumiem vai lielākiem tēriņiem – tas daudzreiz palīdzējis.

3. Ieteicams noteikt vidējo 1–3 mēnešu izdevumu apjomu un to glabāt daļēji norēķinu kartes kontā, daļēji – skaidrā naudā vai līdzīgos ieguldījumu veidos.

4. Noteiktu naudas summu pēc saņemšanas ieteicams noguldīt bankā kā termiņnoguldījumu vai pieprasījuma noguldījumu. Izmantot šo naudu vēlams tikai vislielākās nepieciešamības gadījumā.

 

NAUDAS TĒRĒŠANAS PARADUMI

1. Nedzīvot pāri saviem līdzekļiem: tērēt mazāk, nekā nopelnīts!

2. Izdevīgāk ir pirkt ģimenei apavus un apģērbu janvārī un februārī, kad Eiropas interneta veikalos ir izpārdošanas. Bērniem mēģinu prognozēt nākamās sezonas izmērus un laikus pirkt apavus un apģērbu ar 70% atlaidēm.

3. Nepaļauties uz impulsīviem lēmumiem un pirkumiem, īpaši, ja tiem var būt ilgtermiņa ietekme.

4. Septiņreiz nomērīt: ievākt informāciju (piemēram, salīdzināt produkta vai pakalpojuma cenas pie dažādiem pārdevējiem) un tikai tad tērēt naudu!

5. Uz veikaliem doties ar nepieciešamo pirkumu sarakstu – tā var ietaupīt gan laiku, gan naudu, arī nopirkts būs tikai vajadzīgais!

6. Ieteicams apdomāt dāvanu izvēles principus, īpaši, ja plāno dāvanai tērēt mazliet lielākas naudas summas. Ir vairākas iespējas izvēlēties dāvanu, kurai vērtība laika gaitā pat palielinās (piemēram, dažādi kolekcijas priekšmeti).

Kopā ar radiem bērniem viņiem nozīmīgos svētkos dāvinājām kādu no Latvijas Bankas dārgmetāla monētām. Tagad viņiem īpašumā ir vairāku Latvijā ievērojamu mākslinieku darbi. Šo mākslinieku citu darbu iegāde izmaksātu vairāk, un arī to vieta interjerā ne vienmēr vienkārši atrodama.

 

ILGTERMIŅA IEGULDĪJUMI

1. Domā, ko dari! Īpaši tad, ja darbība ir ar ilgtermiņa ietekmi.

2. Pirms veikt ilgtermiņa ieguldījumus, ieteicams saplānot arī paredzamos nākotnes izdevumus (lai "neiesaldētu" uz ilgāku laiku līdzekļus, kas var būt nepieciešami ātrāk).

3. Pirms brīvo līdzekļu ieguldīšanas ļoti rūpīgi jānoskaidro finanšu instrumentu gaidāmās peļņas un riska attiecība. Bieži vien instrumenti, kas sākotnēji liekas izdevīgi, sarēķinot visas saistītās izmaksas, īstenībā vairs nav tik pievilcīgi.

4. Domā par nākotnes ienākumiem, piemēram, ieguldot līdzekļus uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā un/vai pensiju 3. līmenī.

5. Ja brīvo naudas līdzekļu summa nepārsniedz tūkstoti eiro, vispirms izvērtē iespējas tos ieguldīt savā vai bērnu izglītībā!

Apgūta jauna svešvaloda, kursi jaunu prasmju ieguvei, ārpusskolas nodarbības, kas attīsta īpašas zināšanas un prasmes, ilgtermiņā var veicināt personisko labklājību un stabilitāti darba tirgū.

Pārdomām izlasi Oļega Krasnopjorova rakstu "Cilvēkkapitāls – zelta atslēdziņa, arī Latvijas attīstībai"

 

BANKU PAKALPOJUMI

1. Ja bieži maksā ar norēķinu karti, vēlams regulāri salīdzināt čekus ar maksājumiem, kas atspoguļojas internetbankas pārskatā.

2. Neatlikt naudas pārskaitījumus uz pēdējo brīdi – ja naudas saņēmēja konts atrodas citā bankā, maksājuma apstrāde notiks saskaņā ar zināmiem noteikumiem, un tam nepieciešams laiks.

Rēķins skaitās apmaksāts ar brīdi, kad naudas summa ienāk pakalpojuma sniedzēja kontā. Veicot maksājumus starp Latvijas kredītiestādēm, jāņem vērā, ka maksājuma ceļš un tātad arī maksājuma izpildes laiks atšķirsies atkarībā no maksājumā iesaistītām kredītiestādēm un to dalības SEPA maksājumu sistēmās.

Izpētīt šīs atšķirības var infografikā "Kāpēc daži starpbanku maksājumi tiek izpildīti uzreiz, bet citi – tikai nākamajā dienā?"

3. "Neturēt visas olas vienā grozā" = Neturēt visu naudu vienā bankā.

Ir vairāki faktori, kas ietekmē banku piedāvāto pakalpojumu izmantošanu: Latvijas kredītiestādes izvēlējušās dažādus ceļus naudas pārvedumu sūtīšanai un saņemšanai, atšķirīgas komisijas maksas dažādiem pakalpojumiem, piedāvā atšķirīgas norēķinu karšu iegūšanas iespējas un citus specifiskus papildu pakalpojumus.

4. Ir t.s. "labie" kredīti (paredzēti ieguldīšanai; to izmantošanas rezultātā kredītņēmējs paliek bagātāks) un "sliktie" kredīti (paredzēti patēriņam). Ieteicams pēc iespējas izvairīties no "sliktajiem" kredītiem.

5. Vienmēr rūpīgi jāizvērtē kredītsaistību riski – ne tikai iespējas atmaksāt paša ņemto kredītu, bet arī galvojumus, jo, kļūstot par citas personas saņemta kredīta galvotāju, arī galvotājs uzņemas nopietnas saistības!

Ja gatavojies uzņemties kredītsaistības, ieteicams uzzināt par sevi Kredītu reģistrā esošo informāciju un tā pārliecinošāk sagatavoties sarunām ar potenciālo kredītdevēju.

Īsfilma "Kredītu reģistrs".

 

CITAS ATZIŅAS

1. Jārūpējas par savu izaugsmi un veselību visu mūžu! Tas būtiski palielinās arī Tavas finansiālās iespējas.

2. Iesaku strādāt darba vietā, kura maksā nodokļus. Sociālās garantijas problēmsituācijās ir "drošības spilvens".

3. Izdevīgi ir krāt čekus par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem, kā arī veiktajām pensiju 3. līmeņa iemaksām un iesniegt tos Valsts ieņēmumu dienestā, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Iesniegt šādus čekus var arī par saviem vecākiem – pensionāriem.

4. Sākot domāt par ārvalstu ceļojumu, jāpārbauda ne tikai pases, bet arī norēķinu kartes derīguma termiņu, jo arī tās izgatavošana prasīs laiku, savukārt bez tās problemātiska būs viesnīcas numura rezervēšana un automobiļa noma.

Un vēl – vēlams ierakstīt tālrunī savas bankas tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, ja, ārvalstīs esot, gadīsies kādas problēmas ar norēķinu karti (nozagta, pazudusi, bankomāta "norīta" u.tml.). Šādos brīžos vismazāk gribēsies papildu laiku un izdevumus veltīt tam, lai vienkārši noskaidrotu tālruņa numuru, uz kuru piezvanot bloķēt šo karti.

5. Neizmet atrastās lata banknotes un monētas! Atceries – Latvijas Bankas klientu kasēs latus pret eiro mainīs vienmēr!

 

/lv/finansu-izglitibas-nedela-2013-par-naudu-ka-makslu-0

Nauda ir maksāšanas līdzeklis. Nauda ir arī māksla. Mākslinieks naudas gabalam piešķir jaunu enerģiju – dod tēlu un simbola vērtību. Pirmās Finanšu izglītības nedēļas ietvaros Latvijas Banka aicināja iepazīt naudu tieši no mākslas un simbolu aspekta.

No 2013. gada 18. marta līdz 22. martam Latvijā noritēja pirmās FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAS 2013 pasākumi. Pasākumus nodrošināja Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), Valsts izglītības satura centrs (VISC), Latvijas Banka, Banku augstskola, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Junior Achievement Young Enterprise Latvia, Komercbanku asociācija, kā arī vairākas komercbankas, kuras aktīvi iesaistījušas finanšu izglītības aktivitāšu izstrādē un veicināšanā. Partneri visas nedēļas garumā katru dienu piedāvāja kādu izglītojošu aktivitāti.

Lai sadarbības partneriem būtu iespēja šajā nedēļā arī pašiem iegūt jaunas atziņas par naudu, Latvijas Banka piedāvāja īpašu multimediālās izstādes "Ls•20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" izpēti – to vadīja mākslas zinātniece, izstādes mākslinieciskā kuratore un Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijas locekle Ramona Umblija.

Galerija: vizuāls ieskats ekspozīcijas izpētē. Foto: G. Zommerovskis.