Jūs atrodaties šeit

prevnext

"Naudas pasaules" apmeklējums saistīts ar vairākām precīzām prasībām, kuras nosaka stingrie drošības pasākumi Latvijas Bankā un "Naudas pasaules" izveides koncepcija.

Lai nerastos nepatīkami starpgadījumi un pārpratumi, svarīgi iepazīties ar šīm prasībām jau pirms apmeklējuma pieteikšanas un ierašanās Latvijas Bankā.

Laipni gaidīti "Naudas pasaulē"!

/lv/par-apmeklejumu
12345
  • Naudas pasaules" apmeklējumi tiek organizēti grupās vai individuāli otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.

• Ekspozīcijas apskates sākums – plkst. 9.30, 12.30 un 15.00.

• Apmeklējumus iespējams pieteikt grupai (sākot no 10 cilvēkiem), piemēram, skolas klasei, vai individuāli, ja skaits ir mazāks par 10 cilvēkiem, – šādā gadījumā grupu veido attiecīgais skaits individuāli pieteikušos apmeklētāju. Šobrīd reģistrācija uz apmeklējumu nav iespējama.

• Maksimālais apmeklētāju skaits grupā – 35 cilvēki. Ja grupā plānots lielāks dalībnieku skaits, tas jāsaskaņo ar "Naudas pasaules" darbiniekiem.

• "Naudas pasaules" maksimālais apmeklējuma ilgums – divas stundas.

• Apmeklējuma izmaksas sedz Latvijas Banka; apmeklētājiem nav jāmaksā.

• Nākot uz "Naudas pasauli", izmantojama Latvijas Bankas ēkas K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, galvenā ieeja no Pils laukuma puses un vestibilā noformējamas caurlaides. Caurlaides saņemšanai obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ar fotogrāfiju).

• Apmeklējot "Naudas pasauli", atļauts ņemt līdzi tikai neliela izmēra somas (piemēram, rokassomiņas), kas paliek pie apmeklētājiem, viņiem uzturoties Latvijas Bankā. Liela izmēra somas un priekšmetus lūgsim atstāt garderobē. Latvijas Bankas apsardzes darbiniekiem ir tiesības ar personas piekrišanu pārbaudīt viesu personiskās mantas.

/lv/piedavatie-pakalpojumi
  • Grupu rīcībā būs gidi – Latvijas Bankas darbinieki, taču izstādi var apskatīt arī bez gida.
  • Informācija tiek sniegta latviešu, angļu un krievu valodā. Valodas izvēli lūdzam norādīt reģistrējoties.
  • Filmu kolekcija pieejama latviešu, angļu un krievu valodā pēc grupas vai individuālo apmeklētāju izvēles.
  • Latvijas Bankas ēka aprīkota tā, lai "Naudas pasauli" varētu apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.
/lv/ka-noklut

Apmeklētāju centrs "Naudas pasaule"

Latvijas Banka

K. Valdemāra iela 2A, Rīga

(ieeja no Pils laukuma puses)

/lv/papildinformacija-skolotajiem

Visbiežāk centru apmeklē vidusskolēni un pirmo kursu studenti, jo monetārās politikas un makroekonomikas zināšanas ir mācību procesa sastāvdaļa, piemēram, mācību priekšmeta "Ekonomika" apguvē vidusskolās.

Ekspozīcijas saturs veidots, rēķinoties ar šīs auditorijas interesi un priekšzināšanu līmeni un orientējot satura izklāstu uz apmeklētāju vecumā no 14 gadiem.

Skolēnu darbam zināšanu centrā “Naudas pasaule” skolotāji var izmantot pašu izstrādātas darba lapas

Zināšanu centra "Naudas pasaule" izstrādātās tipveida darba lapas latviešu valodā tiks publicētas tuvākajā laikā. To mērķis – veicināt ekspozīcijas un tajā skaidroto pamatjēdzienu izpratni, tādējādi tās netiks izstrādātas saskaņā ar skolas mācību programmu. Tāpēc skolotājus aicinām izpētīt jauno ekspozīcijas saturu un veidot savam mācību plānam pielāgotas darba lapas.

/lv/apmeklejuma-registracija

Par apmeklējuma iespējām interesējieties un apmeklējumu piesakiet elektroniski.

Jums pieejams tikai fakss? Lūdzu – Latvijas Bankas faksa numurs: +371 67022711.
Tālrunis papildinformācijai par "Naudas pasauli": +371 67022297.

Uzdodiet jautājumus un sniedziet informāciju par grupas sastāva pārmaiņām pa e-pastu:
naudas.pasaule[at]bank.lv.