Задай вопрос

Uz bieži uzdotiem jautājumiem par aktuālām ekonomikas tēmām atbild gan "Naudas skola", gan dažādu nozaru speciālisti. Ieskaties sadaļā "Naudas skola atbild"! Varbūt atradīsi atbildi uz savu jautājumu uzreiz. Ja to neatrodi, izmanto šeit sniegto iespēju pajautāt vai nosūtīt savus ierosinājumus "Naudas skolas" redaktoram!

Uzdod jautājumu vai uzraksti ieteikumu!

Jautā

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Intervijas

prevnext
prevnext
/lv/markuss-uzzina-ka-jamacas-bus-visu-muzu

Markuss uzzina, ka jāmācās būs visu mūžu

17.05.2019

Ko mainīt savā darba dzīvē, lai saņemtu lielāku algu? Zinātkāro Markusu daudzi pamāca: "Strādā vairāk!" Jaunie apzinās: "Varu gudrāk!", bet viņi aptaujātajos paliek mazākumā. Vismaz pagaidām. Vai tas tāpēc, ka zināšanas pašas ir tās, kas vairo izpratni par zināšanu nozīmi darba dzīvē?

/lv/markuss-atklaj-kapec-nedarit-ka-visiem-var-izdevigi

Markuss atklāj, kāpēc nedarīt kā visiem var būt izdevīgi

17.05.2019

Markuss, kā arvien zinātkārs, šoreiz šķetina pamācību: "Neseko pūlim!" Labi, nedarīt tā, kā visi, tāpēc vien, ka visi tā dara. Bet kā tas saprotams naudas lietās, piemēram, mājokļa pirkšanā? Izvaicājot Latvijas Bankas ekonomistu, Markuss tiek pie drošas atbildes.

/lv/markuss-izvaica-ka-pratigak-aiznemties

Markuss izvaicā, kā prātīgāk aizņemties

17.05.2019

Gluži kā Sprīdītis, kas gāja meklēt noraktu naudu, zinātkārais Markuss dodas noskaidrot, ko īsti nozīmē teiciens "viegli aizņemties, grūtāk atdot". Vai tad vienīgais pareizais būtu – neaizņemties nemaz? Un ko te iesaka Latvijas Bankas ekonomists?

/lv/markuss-noskaidro-ka-sagatavoties-negaiditiem-teriniem

Markuss noskaidro, kā sagatavoties negaidītiem tēriņiem

17.05.2019

Cauri laikiem valstis turējušas stratēģiskas rezerves drošībai, nacionālās centrālās bankas – naudas stabilitātei, cilvēki – mājsaimniecības budžeta sabalansēšanai. Zinātkārais Markuss mēģina tikt skaidrībā, cik tad pietaupīt nenoskārstai vajadzībai – vai ir viena formula, kas der visiem?

/lv/markuss-saprot-ko-nozime-septinreiz-nomerit-naudas-lietas

Markuss saprot, ko nozīmē "septiņreiz nomērīt" naudas lietās

17.05.2019

"Septiņreiz nomērīsi" un... nopelnīsi vairāk un/vai iztērēsi mazāk. Zinātkārais Markuss ar Latvijas Bankas ekonomista padomu rauga pārtulkot šo latviešu sakāmvārdu ikdienišķos piemēros: studiju izvēle, auto vai mājokļa pirkums.

/lv/markuss-izdibina-kada-saistiba-velobrauksanai-ar-turibu

Markuss izdibina, kāda saistība velobraukšanai ar turību

17.05.2019

Zinātkārais Markuss tiek mudināts paša finansēs domāt uz priekšu un uzduras pretrunai. Dažs prāto: "Krāj un taupi rītdienai!", bet var arī saklausīt: "Tver mirkli un dzīvo šodienai! Carpe diem!" Kā viens Haklberijs Fins, Markuss aizdodas noskaidrot, kā un kur ieguldīt, lai nezaudētu vērtību.