Naudas skola atbild

Vai par uzņēmēju piedzimst vai arī to var iemācīties?

Uzņēmējs
Jānis Krievāns
JA Latvija valdes priekšsēdētājs

Ar uzņēmējdarbību ir tāpat kā ar jebkuru citu prasmi: ir cilvēki, kuri piedzimst ar šo talantu, un ir tādi, kuriem ir mazāk talanta, bet viņi to aizstāj ar mērķtiecīgu darbu un mācībām un panāk līdzīgu rezultātu. Pat ja cilvēkam no dabas piemīt uzņēmēja talants, zināšanas par uzņēmējdarbību un personisks rūdījums šajā jomā ir ļoti vērtīgi.
Lai kļūtu par uzņēmēju, nepieciešama drosme, spēja sastrādāties ar cilvēkiem un pārliecība, ka tieši šī lieta ir cilvēka patiesais aicinājums. Tāpat kā jebkurā nodarbē, arī uzņēmējdarbībā darbojas likums: nepieciešams ieguldīt daudz laika un pūļu, lai sasniegtu labus rezultātus, jo veiksmi, kas uzsmaida dažiem, iemācīties nevar. Par laimi, mēs dzīvojam laikmetā, kur biznesa idejas īstenošanai ne vienmēr vajadzīgs ievērojams starta kapitāls, turklāt ir dažādas atbalsta programmas, kas to var palīdzēt nodrošināt.
JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma ir vienīgā Latvijā, kas piedāvā iespēju attīstīt uzņēmēja prasmes skolēniem jau no pamatskolas vecuma, nodrošinot mācību materiālus, skolotāja atbalstu un ekspertu konsultācijas, kā arī iespēju praktizēt uzņēmējdarbības prasmes SMU gadatirgos Latvijā (labākajiem – arī citur Eiropā!). Ja uzņēmējdarbība Tevi patiešām aizrauj, galvenais ir uzdrošināties un neapstāties, piedzīvojot pirmo neveiksmi, jo prasmes var iegūt tikai darot!