Задай вопрос

Uz bieži uzdotiem jautājumiem par aktuālām ekonomikas tēmām atbild gan "Naudas skola", gan dažādu nozaru speciālisti. Ieskaties sadaļā "Naudas skola atbild"! Varbūt atradīsi atbildi uz savu jautājumu uzreiz. Ja to neatrodi, izmanto šeit sniegto iespēju pajautāt vai nosūtīt savus ierosinājumus "Naudas skolas" redaktoram!

Uzdod jautājumu vai uzraksti ieteikumu!

Jautā

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Jūs atrodaties šeit

next
next

"Muzeju naktī 2019" Latvijas Bankas zināšanu centra "Naudas pasaule" durvis būs atvērtas!

 

Šogad ikviens "Muzeju nakts 2019" apmeklētājs aicināts apmeklēt Latvijas Bankas zināšanu centru "Naudas pasaule" K.Valdemāra ielā 2A, Rīgā, kas iekārtots vēsturiskajās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās.

 

"Naudas pasaules" durvis 18. maijā būs atvērtas jau no plkst.16.00 un līdz pusnaktij, un ikviens, kas interesējas par naudu, ekonomiku un personisko finanšu labāku pārvaldību, aicināts doties pārsteigumiem pilnā ekskursijā.

 

"Muzeju nakts 2019" programma un objekti – http://muzeju-nakts.lv/lv.

/lv/muzeju-nakti-aicinam-iepazisti-naudu-tuvplana

Šogad ikviens "Muzeju nakts 2019" apmeklētājs aicināts apmeklēt Latvijas Bankas zināšanu centru "Naudas pasaule" K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, kas iekārtots vēsturiskajās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās un piedāvās interesantas un izziņu veicinošas aktivitātes lieliem un maziem.

 

"Naudas pasaules" durvis 18. maijā būs atvērtas jau no plkst.16.00 un līdz pusnaktij, un ikviens, kas interesējas par naudu, ekonomiku un personisko finanšu labāku pārvaldību, aicināts doties pārsteigumiem pilnā ekskursijā.

 

Mazākajiem apmeklētājiem īpaši interesanti būs uzzināt, kādi mehānismi sargā 3.5 tonnas smagas seifa durvis, kas "vēderā" bankomātam, kā izskatās investīciju zelta stienis. Lielākiem apmeklētājiem būs iespēja izdibināt, kā nauda rodas, iepazīties ar naudas ceļiem pasaulē un laiku lokos un izprast naudas un tās vērtības nozīmi tautsaimniecībā un ikviena cilvēka dzīvē.

 

Ja uz iekļūšanu zināšanu centrā būs mazliet jāpagaida, šo laiku aizpildīs interesantas nodarbes – apmeklētājus sarunā iesaistīs improvizators Rihards Čerkovskis, kurš sagatavojis etīdes un viktorīnas par naudas tēmu, savukārt burvju mākslinieks Robijs Trankalis mēģinās radīt naudu citādi, nekā par tās tapšanu stāsta zināšanu centrā. Pasākuma apmeklētāji varēs nosūtīt uz mājām, saviem tuviniekiem vai draugiem īpašas pastkartes.

 

Gatavojoties apmeklējumam, ikviens (īpaši mazie ciemiņi) aicināts pirms tam virtuāli izstaigāt centrālo banku ar spēles "Kas bankā iekšā?" palīdzību.

 

"Naudas pasaule" ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. "Naudas pasaules" mērķis ir rosināt cilvēkus saskatīt un apdomāt naudas ceļus un izprast naudas nozīmi tautsaimniecībā.

 

Ekspozīcija veidota cilvēkiem ar priekšzināšanām vismaz pamatskolas līmenī. Taču tās saturs izprotams un noderīgs ikviena vecuma cilvēkam, kurš lieto naudu un interesējas par tās ietekmi. Informācija sniegta latviešu, krievu un angļu valodā, tādējādi "Naudas pasauli" var pilnvērtīgi iepazīt gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi.

 

Daži interesanti fakti par "Naudas pasauli":

"Naudas pasaule" iekārtota vēsturiskās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās.

  • Ekspozīcija izvietota divos stāvos 530 m2 platībā.
  • Telpās saglabāti seifu skapji un divstāvu seifu telpas oriģinālās durvis, kuras sver 3.5 tonnas.
  • Izstādes garākais vada savienojums pārsniedz 2 km, un tas ļauj darbināt Pārdaugavā novietotu drošības dienesta novērošanas kameru pie naudas glabātavas ēkas.
     

Ieskatu zināšanu centra "Naudas pasaule" noslēpumos sniedz arī virtuālā ekskursija.

 

/lv/ka-noklut-0

Zināšanu centrs "Naudas pasaule"

Latvijas Banka

K. Valdemāra iela 2A, Rīga

(ieeja no Pils laukuma puses)