Задай вопрос

Uz bieži uzdotiem jautājumiem par aktuālām ekonomikas tēmām atbild gan "Naudas skola", gan dažādu nozaru speciālisti. Ieskaties sadaļā "Naudas skola atbild"! Varbūt atradīsi atbildi uz savu jautājumu uzreiz. Ja to neatrodi, izmanto šeit sniegto iespēju pajautāt vai nosūtīt savus ierosinājumus "Naudas skolas" redaktoram!

Uzdod jautājumu vai uzraksti ieteikumu!

Jautā

Olimpiāde vidusskolēniem FINANŠU ĀBECE

prevnext
prevnext

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) un Alberta koledža (AK) sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku aicina  skolēnus piedalīties olimpiādē Finanšu ĀBECE!

 

Olimpiādes mērķis ir veicināt jauniešu interesi par finanšu, naudas un ekonomikas jautājumiem.

Olimpiādes uzdevumi ir izstrādāti, pamatojoties uz 23 finanšu pratības aspektiem, kas ir apkopoti dokumentā "Pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem".

 

Olimpiāde tiek organizēta 11. un 12. klašu skolēniem, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņiem.

 

/lv/finansu-abece-2018-notiks-jau-28-marta
FOLIMP_2018

6. Finanšu pratības nedēļas ietvaros aicinām 11. - 12. klašu skolēnus, profesionālo, arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņus apliecināt savas zināšanas un prasmes naudas lietās!

 

Olimpiāde norisināsies 2018. gada 28.martā, plkst. 10.00 EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5.

Tā notiks 6. Finanšu izglītības nedēļas Latvijā ietvaros, kuru organizēs Finanšu un kapitāla tirgus komisija kopā ar sadarbības partneriem.

 

Dalībnieku reģistrācija notiek elektroniski EKA mājas lapā līdz 2018. gada 21. martam.

Olimpiādes dalībniekus var pieteikt atbildīgais pasniedzējs. Reģistrācija notiek elektroniski, pasniedzējam pašam reģistrējoties olimpiādes sistēmā (atrodas mājas lapā www.augstskola.lv – Zinātne – olimpiādes skolēniem – Finanšu ābece), pievienojot informāciju par dalībniekiem.

 

Ar olimpiādes norises kārtību un nosacījumiem var iepazīties olimpiādes nolikumā.

 

Olimpiādes uzdevumi ir izstrādāti, pamatojoties uz 23 finanšu pratības aspektiem, kas ir apkopoti dokumentā "Pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem". Gatavojoties olimpiādei, ir jāiepazīstas ar Standartā iekļauto informāciju par zināšanām un prasmēm, kas būtu nepieciešamas ikvienam finanšu sektora klientam.

Piedāvājam izpildīt treniņuzdevumus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē "Naudas skola", sadaļā UZDEVUMI.

 

Kontaktālruņi papildu informācijai:

  • par olimpiādes norisi - Jeļena Titko jelena.titko[at]eka.edu.lv 29192678
  • par reģistrācijas sistēmu – Elīna Grantiņa administracija[at]eka.edu.lv 20178664
/lv/gatavojies-pirmajai-finansu-olimpiadei-fiannsu-abece-2017
21

2017. gada 27.– 31. martā Latvijā norisinājās jau piektā Finanšu izglītības nedēļa, kuras organizēšanā kopā ar sadarbības partneriem iesaistījās arī Latvijas Banka (vairāk informācijas par Finanšu izglītības nedēļu: FKTK interneta vietnē). Ikviens interesents nedēļas pasākumu ietvaros aicināts padziļināti pievērst uzmanību gan savu personīgo finanšu pārvaldīšanas prasmēm, gan ekonomikas un naudas aprites būtiskāko jautājumu izpratnei.

 

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu (AK), Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku aicināja  Finanšu izglītības nedēļas laikā skolēnus piedalīties olimpiādē "Finanšu ĀBECE 2017"! Olimpiādes mērķis bija veicināt jauniešu interesi par finanšu, naudas un ekonomikas jautājumiem.

 

Olimpiāde norisinājās  2017. gada 29.martā, EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5.

Tajā piedalījās 10., 11. un 12. klašu skolēni, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņi no 39 Latvijas izglītības iestādēm.

 

Apsveicam uzvarētājus!

I vieta – Lāsma Zaķe no tālmācības vidusskolas "Rīgas komercskola"

Attēlā: olimpiādes organizētāju pārstāvji un uzvarētāja

II vieta – Aleksandrs Kuzņecovs, Rīgas 22.vidusskola
III vieta – Linda Kamola, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
IV vieta – Kārlis Kuzma, Āgenskalna Valsts ģimnāzija
V vieta – Jenģenijs Morguls, Rīgas Klasiskā ģimnāzija
VI vieta – Andris Kāposts, Bauskas Valsts ģimnāzija

 

Ar olimpiādes norises kārtību un nosacījumiem var iepazīties olimpiādes nolikumā.

Papildu informācija: Jeļena Titko (jelena.titko[at]eka.edu.lv; 29192678) un EKA mājas lapā.

 

Gatavojoties olimpiādei, skolēniem bija iespēja izpildīt uzdevumus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē "Naudas skola". Izmēģini arī Tu!

 

 

 

Uz tikšanos olimpiādē!

Tava