Enter the characters shown in the image.

Olimpiāde vidusskolēniem FINANŠU ĀBECE

prevnext

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) un Alberta koledža (AK) sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku aicina  skolēnus piedalīties olimpiādē Finanšu ĀBECE!

Olimpiādes mērķis ir veicināt jauniešu interesi par finanšu, naudas un ekonomikas jautājumiem.

Olimpiāde tiek organizēta 11. un 12. klašu skolēniem, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņiem.

/lv/noskaidroti-finansu-abece-2018-uzvaretaji
FOLIMP_2018

Kļuvuši zināmi uzvarētāji un veicināšanas balvu ieguvēji olimpiādē “Finanšu ābece 2018”, kuru 28. martā rīkoja Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) un Alberta koledža (AK) sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku.

Ļoti sīvā konkurencē, bet tomēr ar viena punkta pārsvaru pirmo vietu un finanšu eksperta titulu ir izcīnījis Rauls Leitis no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas (skolotāja Santa Kazaka). Viņš arī ieguvis budžeta vietu studijām EKA vai AK. Apsveicam Raulu un viņa skolotāju!

Otro vietu ir ieguvis Rodijs Ronis, arī no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas (skolotāja Santa Kazaka), viņam arī 50% atlaide pirmā gada studiju maksai Ekonomikas un kultūras augstskolā vai Alberta koledžā.

Savukārt trešā vieta un 25% atlaide pirmā gada studiju maksai EKA vai AK – Intai Žeibei no Rīgas Valsts tehnikuma (skolotāja Ieva Serjakova).

Visi uzvarētāji, viņu skolotāji un pārstāvētās skolas saņems arī īpašas balvas no FKTK un Latvijas Bankas.

Veicināšanas balvas ieguvuši Emīls Siliņš no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas (skolotāja Ieva Ērgle), Rebeka Graudiņa un Antonijs Ozerovs no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas (skolotājs Agris Upenieks), kā arī Kristers Čams no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas (skolotāja Inta Jorniņa).

Par balvu saņemšanu ar 1.-3. vietu ieguvējiem sazināsies EKA pārstāvji. Veicināšanas balvas tiks izsūtītas uz skolām ar pasta starpniecību.

Tāpat visi dalībnieki jau olimpiādes atklāšanas dienā saņēma Ekonomikas un kultūras augstskolas, Alberta koledžas, FKTK un Latvijas Bankas parakstītas apliecības par dalību olimpiādē, kā arī dāvanu karti par 5% studiju maksas atlaidei pirmajam studiju gadam EKA vai AK.

Informācija par olimpiādi "Finanšu ābece 2018"

6. Finanšu pratības nedēļas ietvaros 11. - 12. klašu skolēni, profesionālo, arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņi tika aicināti apliecināt savas zināšanas un prasmes naudas lietās!

Olimpiāde norisinājās 2018. gada 28.martā EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5.

Tā notika 6. Finanšu izglītības nedēļas Latvijā ietvaros, kuru organizēja Finanšu un kapitāla tirgus komisija kopā ar sadarbības partneriem.

Dalībnieku reģistrācija: elektroniski EKA mājas lapā līdz 2018. gada 21. martam.

Olimpiādes dalībniekus varēja pieteikt atbildīgais pasniedzējs. Reģistrācija notika elektroniski, pasniedzējam pašam reģistrējoties olimpiādes sistēmā (atrodas mājas lapā www.augstskola.lv – Zinātne – olimpiādes skolēniem – Finanšu ābece), pievienojot informāciju par dalībniekiem.

Ar olimpiādes norises kārtību un nosacījumiem var iepazīties olimpiādes nolikumā.

Olimpiādes uzdevumi ir izstrādāti, pamatojoties uz 23 finanšu pratības aspektiem, kas ir apkopoti dokumentā "Pamata kompetenču standarts finanšu pratībā pieaugušajiem". Gatavojoties olimpiādei, ir jāiepazīstas ar Standartā iekļauto informāciju par zināšanām un prasmēm, kas būtu nepieciešamas ikvienam finanšu sektora klientam.

Piedāvājam izpildīt treniņuzdevumus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē "Naudas skola", sadaļā UZDEVUMI.

Kontaktālruņi papildu informācijai:

• par olimpiādes norisi - Jeļena Titko jelena.titko[at]eka.edu.lv 29192678
  • par reģistrācijas sistēmu – Elīna Grantiņa administracija[at]eka.edu.lv 20178664
/lv/gatavojies-pirmajai-finansu-olimpiadei-fiannsu-abece-2017
21

2017. gada 27.– 31. martā Latvijā norisinājās jau piektā Finanšu izglītības nedēļa, kuras organizēšanā kopā ar sadarbības partneriem iesaistījās arī Latvijas Banka (vairāk informācijas par Finanšu izglītības nedēļu: FKTK interneta vietnē). Ikviens interesents nedēļas pasākumu ietvaros aicināts padziļināti pievērst uzmanību gan savu personīgo finanšu pārvaldīšanas prasmēm, gan ekonomikas un naudas aprites būtiskāko jautājumu izpratnei.

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu (AK), Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku aicināja  Finanšu izglītības nedēļas laikā skolēnus piedalīties olimpiādē "Finanšu ĀBECE 2017"! Olimpiādes mērķis bija veicināt jauniešu interesi par finanšu, naudas un ekonomikas jautājumiem.

Olimpiāde norisinājās  2017. gada 29.martā, EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5.

Tajā piedalījās 10., 11. un 12. klašu skolēni, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņi no 39 Latvijas izglītības iestādēm.

Apsveicam uzvarētājus!

I vieta – Lāsma Zaķe no tālmācības vidusskolas "Rīgas komercskola"

Attēlā: olimpiādes organizētāju pārstāvji un uzvarētāja

II vieta – Aleksandrs Kuzņecovs, Rīgas 22.vidusskola
III vieta – Linda Kamola, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
IV vieta – Kārlis Kuzma, Āgenskalna Valsts ģimnāzija
V vieta – Jenģenijs Morguls, Rīgas Klasiskā ģimnāzija
VI vieta – Andris Kāposts, Bauskas Valsts ģimnāzija

Papildu informācija: Jeļena Titko (jelena.titko[at]eka.edu.lv; 29192678) un EKA mājas lapā.

Gatavojoties olimpiādei, skolēniem bija iespēja izpildīt uzdevumus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē "Naudas skola". Izmēģini arī Tu!

Uz tikšanos olimpiādē!

Tava