Seminārs skolotājiem "Finanšu pratība labklājības celšanai"

Ņemot vērā skolotāju izrādīto interesi, šī gada Finanšu pratības nedēļas ietvaros Latvijas Banka rīko semināru skolotājiem par galvu reibinošo ieguldījumu pasauli – “Finanšu pratība labklājības celšanai”. Finanšu pratība ir būtisks labklājīgas dzīves pamatnosacījums ikvienā vecumā, tādēļ semināra programma veidota tā, lai raisītu idejas, kā pārrunāt mācību vielu uz skolēniem aktuālo norišu pamata.

 

Ilustratīvs attēls

 

Trīs prezentāciju laikā kopā ar biržas “Nasdaq Riga” un Latvijas Bankas ekspertiem runāsim par aktuālajiem inflācijas rādītājiem un to, kā inflācija ietekmē mūsu uzkrājumus. Kādus riskus un iespējas piedāvā finanšu tirgi? Kāda loma ir Rīgas un Baltijas biržām? Meklēsim skaidrojumu svešvārdiem, ko ikdienā dzirdam arvien biežāk– kriptoaktīvi, NFT, tokeni u.c., kā arī iepazīsimies ar populārākajiem ieguldīšanas veidiem.

Semināra programma

  • Aktualitātes ekonomikā. Inflācija un ieguldījumi. 
    Lektore: Ieva Opmane, Lavijas Banka
  • Kas ir birža un kā tā strādā?
    Lektore: Annija Katkeviča, birža "Nasdaq Riga”
  • Populārākie ieguldīšanas veidi
    Lektors: Edmunds Rudzītis, Latvijas Banka  
  • Citas aktualitātes. Jauni mācību materiāli un digitāli palīgi darbam mācību stundās

 

Seminārs notiks 23. martā plkst. 15.00 – 17.00, tiešsaistē. 

Pieteikšanās līdz 21. martam, aizpildot pieteikšanās anketu šeit
Pieslēgšanās saite reģistrētajiem dalībniekiem tiks izsūtīta 22. martā. 

Skolotājiem būs iespēja saņemt apliecinājumu par dalību seminārā. 

 

Finanšu pratības nedēļa 2023

Finanšu pratības nedēļa Latvijā notiks desmito reizi starptautiskās iniciatīvas Global Money Week ietvaros. Nedēļas ietvaros nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes un uzņēmumi rīkos daudzpusīgas bezmaksas aktivitātes, kurās aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas kļūt par labāku naudas pratēju. Gadskārtējās nedēļas norisi Latvijā koordinē Latvijas Banka. Vairāk informācijas par starptautisko iniciatīvu pieejama Global Money Week.

Saistīti raksti

ilustratīvas attēls

Materiāli nodarbību vadīšanai:
Būtiskākais par finanšu krāpšanas veidiem

Aicinām Latvijas bibliotekārus un citus interesentus izmantot  prezentāciju par aktuālākajiem finanšu krāpšanas veidiem, lai piedalītos šī gada Finanšu pratības nedēļā, kas notiks no 20. līdz 26.martam. Lasīt vairāk

ilustratīvas attēls

25. martā notiks Finanšu pratības Prāta spēle

Finanšu pratības nedēļas izskaņā piedalieties Finanšu pratības Prāta spēlē un aizraujošā gaisotnē pārbaudiet savu naudas prasmi un iegūstiet īpašas balvas no Latvijas Bankas. Lasīt vairāk

Izdrukāt