Задай вопрос

Uz bieži uzdotiem jautājumiem par aktuālām ekonomikas tēmām atbild gan "Naudas skola", gan dažādu nozaru speciālisti. Ieskaties sadaļā "Naudas skola atbild"! Varbūt atradīsi atbildi uz savu jautājumu uzreiz. Ja to neatrodi, izmanto šeit sniegto iespēju pajautāt vai nosūtīt savus ierosinājumus "Naudas skolas" redaktoram!

Uzdod jautājumu vai uzraksti ieteikumu!

Jautā

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Sacensības "Eiro skrējiens"

Eiropas Centrālās bankas datorspēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) uzdevums ir palīdzēt skolotājiem iemācīt skolēniem pareizi lietot naudu un iepazīt eiro banknotes un monētas.

Spēle pieejama ikvienam interesentam ECB interneta vietnē.

 

  Spēle "Eiro skrējiens" (Euro Run)

 

 

 

 

Eiropas Centrālā banka (ECB) periodiski aicina bērnus vecumā no 9 līdz 12 gadiem piedalīties spēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) tiešsaistes sacensībās.

2015./2016. gada sacensībās Latvijas jaunieši uzrādīja visizcilākos rezultātus eiro zonā.

Priecājamies par Latvijas jauniešu aktivitāti un panākumiem arī sacensībās, kuras norisinājās no 2017. gada 29. maija līdz 2017. gada 30. jūnijam:

 

 

 

 

 

 

 

/lv/par-speli-un-sacensibam

Eiropas Centrālā banka aktualizējusi populāro spēli "Eiro skrējiens" (Euro Run), kuras mērķis ir pamatskolu audzēkņu izpratnes vairošana par eiro banknotēm un monētām. Spēle "Eiro skrējiens" ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju, un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu.

Spēlē:

 • ir vairāki līmeņi;
 • spēlētājam jāizvēlas, kurš spēles varonis – Anna vai Aleksis – vēlas būt;
 • jākrāj punktus, kas izteikti eiro;
 • jāatbild uz jautājumiem par eiro monētām un banknotēm.

 

Spēle pastāvīgi pieejama ikvienam interesentam ECB interneta vietnē www.ecb.europa.eu, taču sacensībās, kas tiek izsludinātas periodiski, drīskt piedalīties tikai sacensību noteikumiem atbilstošie dalībnieki.

 

 

Tiešsaistes sacensības "Eiro skrējiens":

 • ECB izsludina periodiski (pēdējās tiešsaistes sacensības notika no 29.05.2017. līdz 30.06.2017.);
 • pieejamas ECB interneta vietnē;
 • tajās var piedalīties bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem, kuri ir kādas eiro zonas valsts rezidenti;
 • sacensību dalībniekam ir jābūt piekļuvei internetam, e-pasta adresei un likumīgā pārstāvja iepriekšējai atļaujai;
 • labākie spēlētāji balvā saņem balvas no ECB.
/lv/izglitojosie-pasakumi-skoleniem

Lai popularizētu sacensības "Eiro skrējiens" un palīdzēt skolēniem sagatavoties veiksmīgi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 2015. gada rudenī uzsāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vairākās Latvijas vispārizglītojošās skolās. Kopā tika novadītas 114 nodarbības 64 skolās un tajās piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu.

Pateicoties pozitīvajām skolēnu un skolotāju atsauksmēm, Latvijas Banka sadarbībā ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēniem turpina projektu, piedāvājot "Eiro skrējiena" nodarbības skolēniem un seminārus skolotājiem 3 reizes gadā dažādos Latvijas reģionos.

Mērķauditorija: 3.-6. klašu skolēni.

Katra nodarbība tiek organizēta atsevišķi vienai klasei, vienas nodarbības ilgums – 40 minūtes (1 mācību stunda).

Izglītojošās nodarbības Latvijas Bankas pārstāvis vada kopā ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēniem un tajās skolēni:

 • uzzina būtiskāko informāciju par eiro banknotēm un monētām;
 • pārbauda savas zināšanas nelielā konkursā;
 • saņem noderīgus izdales materiālus.

 

Nodarbībās izmantotā prezentācija (atjaunota 2019. gadā).

Lai palīdzētu skolotājiem  mācīt sākumskolas skolēniem par eiro banknotēm un monētām, Eiropas Centrālā banka piedāvā vairākus izglītojošus materiālus:

 • "Eiro skrējiens" spēles plakātu (pievienota karte, kurā attēlotas visas eiro zonas valstis);
 • "Eiro skrējiens" spēles brošūru (īss stāsts, kurā "Euro Run" spēles varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju);
 • "Eiro skrējiens" īsfilmu (īsa informācija par eiro banknošu un monētu drošības pazīmēm un spēli).

 

Ieskats "Eiro skrējiena" nodarbībās:

 • flickr fotogalerija ;
 • video "Latvijā pirmo reizi notiks sacensības skolēniem Eiro skrējiens" (par sacensībām 2015.-2016. gadā) 

 

 

 

/lv/20152016-gada-latvijas-finala-sacensibu-uzvaretaji-krustpils-pamatskolas-5-klase

No 2015. gada 25. novembra līdz 2016. gada 25. februārim Eiropas Centrālā banka (ECB) un Eirosistēmas valstu centrālās bankas aicināja 9–12 gadus vecus skolēnus piedalīties datorspēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) tiešsaistes sacensībās.

Līdztekus sacensībām, kas notika eiro zonā, ECB un Latvijas Banka organizēja papildu sacensības Latvijā.

5 visvairāk punktus ieguvušie spēlētāji no Latvijas kopā ar savām komandām un klasesbiedriem 2016. gada 4. aprīlī finālsacensībās Latvijas Bankā noskaidroja veiklāko un erudītāko "Eiro skrējiena" komandu.

Finālsacensībās piedalījās četru klašu komandas no trim skolām – Krustpils pamatskolas, Dzelzavas pamatskolas un Rīgas 34. vidusskolas. Šo komandu kapteiņi un dalībnieki ir ne tikai vislielāko punktu skaitu ieguvušie skolēni Latvijas dalībnieku konkurencē, bet uzrādījuši arī labākos rezultātus visā eiro zonā.

Spraigā cīņā Latvijas finālsacensībās 1. vietu ieguva Krustpils pamatskolas 5.a klases komanda ar kapteini Paulu Krūmiņu priekšgalā, apsteidzot Krustpils pamatskolas 6.a klases komandu (kapteinis Artūrs Dzerkalis, starp komandas dalībniekiem – viņa klasesbiedrs Ralfs Beinarovičs, kurš tiešsaistes sacensībās arī iekļuva starp visas eiro zonas TOP5 spēlētājiem), Dzelzavas pamatskolas 4. klases komandu ar kapteini Rihardu Pēču un Rīgas 34. vidusskolas 5.c klases komandu ar kapteini Jūliju Vaikuti. Fināla dalībnieki saņēma vērtīgas balvas un Latvijas Bankas un ECB diplomus.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pauda gandarījumu par Latvijas bērnu panākumiem spēlē "Eiro skrējiens", parādot izcilus rezultātus visas Eiropas mērogā.

"Ir labs teiciens – Latvija var! Jums, jaunieši, vienmēr jādzīvo sirdī ar šādu pārliecību. Neesam ne slikti, ne vāji, ne nezinoši," sacīja Latvijas Bankas prezidents, akcentējot motivējošas skolu vides un uzcītīgu mācību nozīmi, kā arī vēlot bērniem vēl ne reizi vien nest Latvijas vārdu tālāk pasaulē. I. Rimšēvičs pauda cerību, ka ekonomikas mācību priekšmeta loma skolu programmās tiks stiprināta un par tautsaimniecības norisēm bērni tiks mācīti jau pamatskolā.

Foto galerija: ieskats finālpasākumā (foto: LETA; G. Zommerovskis)

 

Visā eiro zonā spēlei – sacensībām "Eiro skrējiens" reģistrējās 16 624 dalībnieki, no tiem visas noteikumos izvirzītās prasības izpildīja 4 594 spēlētāji.Šo sacensībām kvalificējušos spēlētāju vidū 31.9% jeb 1 464 spēlētāji bija no 22 skolām dažādos Latvijas reģionos;

Pirmo 100 visaugstākos punktus sacensībās uzrādījušo spēlētāju vidū 47 dalībnieki ir no Latvijas; pirmo TOP 10 spēlētāju visas eiro zonas sacensību spēlētāju vidū 9 spēlētāji ir no Latvijas, bet viss godpilnais uzvarētāju pjedestāls – tikai spēlētājiem no Latvijas.

Ieskats sacensību norisē: