Sacensības "Eiro skrējiens"

Eiropas Centrālās bankas datorspēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) uzdevums ir palīdzēt skolotājiem iemācīt skolēniem pareizi lietot naudu un iepazīt eiro banknotes un monētas.

No 2017. gada 29. maija līdz 2017. gada 30. jūnijam Eiropas Centrālā banka (ECB) aicina bērnus vecumā no 9 līdz 12 gadiem piedalīties spēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) tiešsaistes sacensībās. 100 labākie spēlētāji balvā saņems jauno 50 eiro banknoti īpašā rāmī ar gravējumu.

2015./2016. gada sacensībās Latvijas jaunieši uzrādīja visizcilākos rezultātus eiro zonā.

Piedalies, mācies, spēlē un apliecini Latvijas jauniešu labās zināšanas un prasmes arī šajās sacensībās!

Spēle "Eiro skrējiens" (Euro Run)

/lv/par-speli-un-sacensibam

Eiropas Centrālā banka aktualizējusi populāro spēli "Eiro skrējiens" (Euro Run), kuras mērķis ir pamatskolu audzēkņu izpratnes vairošana par eiro banknotēm un monētām. Spēle "Eiro skrējiens" ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju, un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu.

Spēlē:

• ir vairāki līmeņi;
  • spēlētājam jāizvēlas, kurš spēles varonis – Anna vai Aleksis – vēlas būt;
  • jākrāj punktus, kas izteikti eiro;
  • jāatbild uz jautājumiem par eiro monētām un banknotēm.

Spēle pastāvīgi pieejama ikvienam interesentam ECB interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu, taču sacensībās, kas tiek izsludinātas periodiski, drīskt piedalīties tikai sacensību noteikumiem atbilstošie dalībnieki.

Tiešsaistes sacensības "Eiro skrējiens":

• no 2017. gada 29. maija līdz 2017. gada 30. jūnijam;
  • interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu;
  • tajās var piedalīties bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem, kuri ir kādas eiro zonas valsts rezidenti;
  • sacensību dalībniekam ir jābūt piekļuvei internetam, e-pasta adresei un likumīgā pārstāvja iepriekšējai atļaujai.

100 labākie spēlētāji balvā saņems jauno 50 eiro banknoti īpašā rāmī ar gravējumu. Pēc sacensību beigām uzvarētāji saņems e-pastu ar norādēm, kā iespējams saņemt balvu.

Sacensību noteikumi un nosacījumi šeit.

/lv/20152016-gada-latvijas-finala-sacensibu-uzvaretaji-krustpils-pamatskolas-5-klase

No 2015. gada 25. novembra līdz 2016. gada 25. februārim Eiropas Centrālā banka (ECB) un Eirosistēmas valstu centrālās bankas aicināja 9–12 gadus vecus skolēnus piedalīties datorspēles "Eiro skrējiens" (Euro Run) tiešsaistes sacensībās.

Līdztekus sacensībām, kas notika eiro zonā, ECB un Latvijas Banka organizēja papildu sacensības Latvijā.

5 visvairāk punktus ieguvušie spēlētāji no Latvijas kopā ar savām komandām un klasesbiedriem 2016. gada 4. aprīlī finālsacensībās Latvijas Bankā noskaidroja veiklāko un erudītāko "Eiro skrējiena" komandu.

Finālsacensībās piedalījās četru klašu komandas no trim skolām – Krustpils pamatskolas, Dzelzavas pamatskolas un Rīgas 34. vidusskolas. Šo komandu kapteiņi un dalībnieki ir ne tikai vislielāko punktu skaitu ieguvušie skolēni Latvijas dalībnieku konkurencē, bet uzrādījuši arī labākos rezultātus visā eiro zonā.

Spraigā cīņā Latvijas finālsacensībās 1. vietu ieguva Krustpils pamatskolas 5.a klases komanda ar kapteini Paulu Krūmiņu priekšgalā, apsteidzot Krustpils pamatskolas 6.a klases komandu (kapteinis Artūrs Dzerkalis, starp komandas dalībniekiem – viņa klasesbiedrs Ralfs Beinarovičs, kurš tiešsaistes sacensībās arī iekļuva starp visas eiro zonas TOP5 spēlētājiem), Dzelzavas pamatskolas 4. klases komandu ar kapteini Rihardu Pēču un Rīgas 34. vidusskolas 5.c klases komandu ar kapteini Jūliju Vaikuti. Fināla dalībnieki saņēma vērtīgas balvas un Latvijas Bankas un ECB diplomus.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pauda gandarījumu par Latvijas bērnu panākumiem spēlē "Eiro skrējiens", parādot izcilus rezultātus visas Eiropas mērogā.

"Ir labs teiciens – Latvija var! Jums, jaunieši, vienmēr jādzīvo sirdī ar šādu pārliecību. Neesam ne slikti, ne vāji, ne nezinoši," sacīja Latvijas Bankas prezidents, akcentējot motivējošas skolu vides un uzcītīgu mācību nozīmi, kā arī vēlot bērniem vēl ne reizi vien nest Latvijas vārdu tālāk pasaulē. I. Rimšēvičs pauda cerību, ka ekonomikas mācību priekšmeta loma skolu programmās tiks stiprināta un par tautsaimniecības norisēm bērni tiks mācīti jau pamatskolā.

Foto galerija: ieskats finālpasākumā (foto: LETA; G. Zommerovskis)

Visā eiro zonā spēlei – sacensībām "Eiro skrējiens" reģistrējās 16 624 dalībnieki, no tiem visas noteikumos izvirzītās prasības izpildīja 4 594 spēlētāji.Šo sacensībām kvalificējušos spēlētāju vidū 31.9% jeb 1 464 spēlētāji bija no 22 skolām dažādos Latvijas reģionos;

Pirmo 100 visaugstākos punktus sacensībās uzrādījušo spēlētāju vidū 47 dalībnieki ir no Latvijas; pirmo TOP 10 spēlētāju visas eiro zonas sacensību spēlētāju vidū 9 spēlētāji ir no Latvijas, bet viss godpilnais uzvarētāju pjedestāls – tikai spēlētājiem no Latvijas.

Ieskats sacensību norisē: