Finanšu pratības nedēļa 2021

Finanšu pratības nedēļa ir starptautisks pasākums, kurš 2021. gadā Latvijā norisināsies jau devīto reizi
no 22. marta līdz 28. martam.

Finanšu pratība ir viena no būtiskām 21. gadsimta kompetencēm un, lai veicinātu cilvēku finanšu pratību un labklājību, šogad izveidots zīmols "Naudasprasme".  Tas ļaus ikvienam atpazīt projektus, aktivitātes, organizācijas un institūcijas, kas veicina finanšu pratības pilnveidi.

baneris Finanšu pratības nedēļa 2021

Finanšu pratības nedēļā dažādas institūcijas un uzņēmumi aicina ikvienu iedzīvotāju aktīvi izvērtēt savus finanšu paradumus, iesaistīties dažādās šā brīža situācijai atbilstošās aktivitātēs.

Finanšu pratības nedēļa 2021 Naudasprasme tiks atklāta 22. martā plkst. 11.00 preses konferencē par Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģiju 2021.2027. gadam.

Ar to iepazīstinās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks un Banku augstskolas prorektors pētniecībā, infrastruktūrā un biznesa attīstības jautājumos Andris Nātriņš.

Visu pasākumu kalendāru var redzēt vietnē www.finansupratiba.lv.

Latvijas Banka finanšu pratības nedēļā iesaka

Jaunāko klašu skolēniem

Vai esi jau iepazinies ar mācību līdzekļa "Mana ekonomika" stāstu varoņiem? Ansis, Māra, Matīss un Andris ir gluži kā tavi klasesbiedri – katram no viņiem ir dažādas vajadzības un vēlmes, taču visu uzreiz iegūt un sasniegt nav iespējams. Vai tev ir viņiem kāds padoms, kāpēc tā?

Ja mācies 1.–3. klasē, finanšu pratības nedēļā iesakām apgūt "Mana ekonomikas tēmas" par resursu ierobežotību un personīgo budžetu! Ceram, ka interesantie stāsti un uzdevumi palīdzēt arī tev apgūt jaunas naudas prasmes!

baneris Finanšu pratības nedēļa Mana ekonomika 1.-3. klases skolēniem

Ja mācies 4.–6. klasē, iespējams, ka finanšu pratības nedēļā kopā ar "Mana ekonomika" stāstu varoņiem vari sākt padomāt, kā nākotnē kļūt par labu darbinieku vai veiksmīgu uzņēmēju! Atceries – jau skolā tu vari apgūt naudas lietās tādas zināšanas un prasmes, kas tev palīdzēs sasniegt  izvirzītos mērķus nākotnē!

Piedalies konkursā "Mana vārdnīciņa"!

Mana vārdnīciņa logoJa mācies 1.–4. klasē, iesaisti arī savu ģimeni finanšu pratības nedēļas norisēs, kopā meklējot skaidrojumu un piemērus dažādiem ekonomikas terminiem! Konkursā "Mana vārdnīciņa" savu ekonomikas terminu vārdnīcu vari veidot kopā ar vecākiem, māsām vai brāļiem, iesaistot arī vecvecākus vai kādu citu pazīstamu vecākas paaudzes cilvēku – arī viņu pieredze naudas lietās var būt tev interesanta un noderīga!

Konkursa nolikumu un iepriekšējo gadu pieredzi vari uzzināt sadaļā Konkurss "Mana vārdnīciņa".

Pamatskolas un vecāko klašu skolēniem

Vai atceries stāstu par Sprīdīti un viņa laimes un naudas meklējumiem? Ar Sprīdīša pieredzes stāstu sākas arī Latvijas Bankas zināšanu centra "Naudas pasaule" apmeklējums.

Finanšu pratības nedēļā aicinām ikvienu savas naudas prasmes pilnveidot, apmeklējot zināšanu centru virtuāli – 360o virtuālā audio ekskursija piedāvā iespēju uzzināt par sekojošām tēmām:

•   Naudu senatnē, šodien un nākotnē;
  •   Droša nauda apritē;
  •   Monetārā politika un cenu stabilitāte;
  •   Mūsdienīga maksājumu vide.

Skolotājiem

Latvijas Fakti veiktā aptauja 2020. gadā parāda trīs aktuālākās sociālo zinību un ekonomikas skolotāju vajadzības:

baneris Finanšu pratības nedēļa Mana ekonomika skolotājiem

Finanšu pratības nedēļā Latvijas Banka sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) uzsāk izglītojošu semināru ciklu skolotājiem dažādos reģionos. Semināru mērķis – dalīties pieredzē par Latvijas Bankas digitālā mācību līdzekļa "Mana ekonomika" izmantošanas iespējām mācību procesa organizēšanā skolēniem, kā arī pilnveidot skolotāju zināšanas un prasmes par vairākiem finanšu pratības jautājumiem.

Ievērojot valstī pastāvošos ierobežojumus, šobrīd semināri notiek attālināti un to norise tiek organizēta kopā ar konkrētu pilsētu un/vai novadu pārstāvjiem. Vairāk par semināru gaitu, kā arī būtiskākajām atziņām  - sadaļā Semināru cikls "Mana ekonomika"