Finanšu pratība drošībai un labklājībai

Finanšu pratības nedēļas ietvaros Latvijas Banka organizēja 1.12. klašu skolotājiem semināru "Finanšu pratība drošībai un labklājībai".

Finanšu pratības nedēļa 2022

Seminārs notika 2022. gada 24. martā plkst.15.0017.00 MS Teams platformā.

Mūsu drošības sajūtu ikdienā veido arī pārliecība par savu privāto finanšu ilgtspējīgu un drošu pārvaldīšanu. Skolotājiem, kuri jau ikdienā izmanto dažādus finanšu pakalpojumus, semināra atziņas palīdzēs gan personīgo finanšu pārvaldīšanā, gan arī iedvesmos tās iekļaut mācību procesā, lai veicinātu jauniešu finanšu pratību.

Semināra dalībniekus uzrunāja FKTK eksperti – par būtiskāko, kas ikvienam jāzina, veidojot savai pensijai stabilus pamatus, kā arī par izplatītākajiem finanšu krāpšanas veidiem un kā no šādas krāpniecības izvairīties, bet Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzijas skolotājas dalījās ar metodisko pieredzi.

Semināra noslēgumā – informācija par jauniem mācību materiāliem finanšu pratības apguvei jau no pirmsskolas.

Semināra reklāmas fragments

Semināra lektoru prezentācijas

Semināra lekciju ieraksti

Latvijas pensiju sistēma. Kas jāzina jau no pirmās algas?

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktores Evijas Dundures prezentācija seminārā skolotājiem "Finanšu pratība drošībai un labklājībai" (24.03.2022).

Būtiskākais par izplatītākajiem finanšu krāpšanas veidiem

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Juridiskā un licencēšanas departamenta galvenā juriskonsulta Inga Valtiņa prezentācija seminārā skolotājiem "Finanšu pratība drošībai un labklājībai" (24.03.2022).

Interesantas idejas mācību stundām 8. klasē

Tēmas: Valsts un pašvaldību budžets, nodokļi.

Skolotāju Intas Jorniņas un Margitas Jirgensones prezentācija seminārā skolotājiem "Finanšu pratība drošībai un labklājībai" (24.03.2022).