Izsludinām "Finanšu pratības nedēļu 2024"

"Finanšu pratības nedēļas 2024" laikā visā Latvijā notiks daudzveidīgi pasākumi par naudu, kas noderēs ikvienam!

No 18. līdz 24. martam Latvijā jau 11. reizi notiks "Finanšu pratības nedēļa 2024", kura ir gada nozīmīgākais notikums finanšu pratības jomā un kuras norisi koordinē Latvijas Banka. Šogad "Finanšu pratības nedēļas 2024" laikā visā Latvijā notiks vairāk nekā 90 pasākumi, kuri būs saturiski daudzveidīgi un noderēs ikvienam.

Ik gadu Finanšu pratības nedēļas laikā dažādas institūcijas piedāvā iniciatīvas, kuru mērķis ir uzlabot iedzīvotāju naudas prasmi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu finanšu pratības veicināšanai, bet iespēja savas zināšanas uzlabot ir ikvienam. Pasākumi notiks gan klātienē, gan attālināti, gan Rīgā, gan reģionos.

Par ko šogad runāsim?

Vairākums aktivitāšu būs veltīts iedzīvotāju finanšu drošības stiprināšanai, lai mazinātu finanšu krāpniecību Latvijā. Tā būs arī Latvijas Bankas prioritāte. Šogad Latvijas Banka īpašu uzmanību pievērsīs mazāk aizsargāto iedzīvotāju izglītošanai par finanšu drošību, skaidrojot krāpniecības veidus un būtiskākos drošības aspektus vieglajā valodā un sadarbībā ar "Smart-ID" izstrādājot ceļvedi drošai autentifikācijas rīka lietošanai.

Latvijas Bankas darbinieki viesojas skolās

Latvijas Bankas darbinieki arī apmeklēs vairāk nekā 40 Latvijas skolu, vadot nodarbības par inflāciju, drošu ieguldīšanu, finanšu krāpniecību un budžeta plānošanu. Kā ik gadu, notiks seminārs skolotājiem, kurā tiks runāts par finanšu plānošanu, uzkrājumu veidošanu, noguldījumu struktūru Latvijā.

Aija Brikše, Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītāja
Aija Brikše

Finanšu pratība ir mūsu spēja rīkoties ar naudu tā, lai mēs varētu nodrošināt sev labklājību un finansiālu drošību ne tikai tagadnē, bet arī nākotnē.

Finanšu pratība veicina to, ka katrs indivīds un sabiedrība kopumā var par sevi finansiāli parūpēties un ir noturīga pret dažādiem satricinājumiem.

Finanšu produkti un pakalpojumi nemitīgi attīstās, tāpēc arī mums nepārtraukti jāpilnveido savas prasmes un zināšanas šajā jomā. Finanšu pratības nedēļa ļauj pievērst plašākas sabiedrības uzmanību šiem jautājumiem

Latvijas Bankas partneri "Finanšu pratības nedēļas 2024" rīkošanā ir:

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Finanšu nozares asociācija, Banku augstskola, "Smart-ID" uzturētājs uzņēmums "SK ID Solutions" un Digitālās drošības centrs, Kredītinformācijas birojs, Finanšu izglītības biedrība, programma "Neatkarīgais investors", AS "SEB banka", "Swedbank" AS, IPAS "Indexo", tirdzniecības centrs "Spice", Luminor Banka Latvijas filiāle, Signet Bank AS, AS "DelfinGroup", SIA "Viainvest", SIA "Mergera", Kaltenes bibliotēka, Mērsraga vidusskola, Ādažu novads, Limbažu novada Umurgas bibliotēka, Limbažu Galvenā bibliotēka, Limbažu novada Katvaru bibliotēka, Limbažu novada Staiceles bibliotēka, Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs, apdrošināšanas brokeru sabiedrība "Investimus", SIA "Latvijas pensiju eksperts", uzņēmēju klubs "BNI Laube", SIA "Fortuna 8", Liepājas teātris, Salaspils novada pašvaldība, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības profesionālās tālākizglītības iestāde "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs", Olaines novada Pieaugušo izglītības centrs.

Saprotami par naudu ikvienam!

Tiks publicēt grāmata "Mana nauda", kas būs pieejama ikvienam bez maksas

Finanšu pratības nedēļas 2024" centrālais notikums būs Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētās profesores Gunas Ciemlejas grāmatas "Mana nauda" atvēršana. Grāmata ir rakstīta vieglā valodā, lai sarežģītus jautājumus izskaidrotu ikvienam, un tajā skartas dažādas tēmas, kas saistītas ar naudas pelnīšanu, tērēšanu un uzkrāšanu. Grāmata izveidota sadarbībā ar Vieglās valodas aģentūru un banku "Citadele", un tā būs pieejama bez maksas digitālā formātā.

SEB finanšu pratības diena

Starp plašākajiem pasākumiem var minēt "SEB finanšu pratības dienu". Pirmdien, 18. martā, visas dienas garumā "SEB inovāciju centrā" notiks klātienes pasākumi – lekcijas, spēles un viktorīnas. Šīs aktivitātes būs domātas gan senioriem, gan jauniešiem, gan ģimenēm ar bērniem. Plašāka informācija pieejama (plašāka informācija šeit).

"Kapitāla tirgus akadēmija" Cēsu uzņēmējiem

Savukārt 22. martā būs īpaša diena Cēsu uzņēmējiem, kuri varēs piedalīties Signet Bank AS rīkotajāpasākumā "Kapitāla tirgus akadēmija" (plašāka informācija šeit).

Swedbank finanšu institūta" izstrādātās uzdevumu burtnīcas “Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē” atklāšana kopā ar ģimenēm

Sestdien, 23. martā, plkst. 11.00 tirdzniecības centrā "Spice" tiks atklāta "Swedbank finanšu institūta" radītā uzdevumu burtnīca "Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē". Ģimenēm būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, satikt grāmatas varoņus un pildīt darba lapas (plašāka informācija šeit).

Sīkāka informācija par šīm un citām nedēļas aktivitātēm pieejama Naudas skolas sadaļā – notikumu kalendārs