priecīgi cilvēki nodarbībāJaunums!

Piesaki savu darba kolektīvu finanšu pratības nodarbībām pieaugušajiem.

Nodarbības notiek katru ceturtdienu plkst. 15.00 – 17.00. Plašāka informācija par nodarbībām un pieteikšanos pieejama šeit

 


Informācija Zināšanu centra apmeklētājiem! 

Pašreiz Latvijas Bankas centrālajā ēkā K. Valdemāra ielā 2A, kur atrodas Zināšanu centrs, notiek remontdarbi.

Zināšanu centrs turpina strādāt un uzņemt apmeklētājus, bet vēršam uzmanību, ka ekskursijas laikā apmeklētājiem var nākties saskarties ar neērtībām saistībā ar notiekošajiem remontdarbiem – troksnis, vibrācija un putekļi. 

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un pateicamies par sapratni!

Apmeklējuma pieteikums

 

Par apmeklējumu

Latvijas Bankas Zināšanu centra apmeklējums saistīts ar vairākām precīzām prasībām, kuras nosaka stingrie drošības pasākumi Latvijas Bankā un Zināšanu centra izveides koncepcija.

Zināšanu centra kopskats

Apmeklējuma laiki un drošības prasības

Apmeklējumi Zināšanu centrā tiek organizēti grupās pēc individuāla pieteikuma. Ekspozīcijas saturs veidots apmeklētājiem vecumā no 14 gadiem.
Ekspozīcijas apskates sākums – plkst. 9.30, 12.30 un 15.00.
Apmeklējumus iespējams pieteikt grupai (sākot no 10 cilvēkiem), piemēram, skolas klasei, vai individuāli (līdz 10 cilvēkiem). Vairākus vienā apmeklējuma laikā reģistrētus individuālo apmeklējumu pieteikumus apvienosim vienā grupā un vadīsim šo grupu pēc iespējas, ņemot vērā individuālo apmeklētāju vēlmes.
Zināšanu centra maksimālais klātienes apmeklējuma ilgums divas stundas.
Apmeklējuma izmaksas sedz Latvijas Banka; apmeklētājiem nav jāmaksā.
Nākot uz Zināšanu centru, izmantojama Latvijas Bankas ēkas K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, galvenā ieeja no Pils laukuma puses un vestibilā noformējamas caurlaides. Caurlaides saņemšanai obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ar fotogrāfiju).
Apmeklējot Zināšanu centru, atļauts ņemt līdzi tikai neliela izmēra somas (piemēram, rokassomiņas), kas paliek pie apmeklētājiem, viņiem uzturoties Latvijas Bankā. Liela izmēra somas un priekšmetus lūgsim atstāt garderobē. Latvijas Bankas apsardzes darbiniekiem ir tiesības ar personas piekrišanu pārbaudīt viesu personiskās mantas.
Piedāvātie pakalpojumi
exclamation mark
  • Grupu rīcībā būs gidi – Latvijas Bankas darbinieki, taču izstādi var apskatīt arī bez gida.
  • Informācija tiek sniegta latviešu un angļu valodā. Valodas izvēli lūdzam norādīt reģistrējoties.
  • Filmu kolekcija pieejama latviešu un angļu valodā pēc grupas vai individuālo apmeklētāju izvēles.
  • Latvijas Bankas ēka aprīkota tā, lai Zināšanu centru varētu apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Kā nokļūt?

Zināšanu centrs “Naudas pasaule”

K.Valdemāra iela 2A, Rīgā
Ieeja no Pils laukuma puses

E-pasts: naudas.pasaule@bank.lv

Tālrunis: +371 6702 2297

Sabiedriskais transports

 

Pietura “Latvijas Nacionālais teātris”

 

Tramvajs: 5, 7, 9, 11
Trolejbuss: 5, 12, 25
Autobuss: 13, 30, 37, 41, 53, 57

 

Kā nokļūt
Pilna karte

Papildinformācija skolotājiem

Visbiežāk centru apmeklē vidusskolēni un pirmo kursu studenti, jo monetārās politikas un makroekonomikas zināšanas ir mācību procesa sastāvdaļa, piemēram, ekonomikas jautājumu apguvei mācību procesā vidusskolās.

Ekspozīcijas saturs veidots, rēķinoties ar šīs auditorijas interesi un priekšzināšanu līmeni un orientējot satura izklāstu uz apmeklētāju vecumā no 14 gadiem.

Skolēnu darbam Zināšanu centrā skolotāji var izmantot pašu izstrādātas darba lapas, kā arī Zināšanu centra darbinieku izstrādātās tipveida darba lapas latviešu valodā . To mērķis – veicināt ekspozīcijas un tajā skaidroto pamatjēdzienu izpratni, tās nav izstrādātas saskaņā ar skolas mācību programmu. Tāpēc skolotājus aicinām izpētīt jauno ekspozīcijas saturu un veidot savam mācību plānam pielāgotas darba lapas.

Izdrukāt