Apmeklējuma pieteikums

Par apmeklējumu

"Naudas pasaules" apmeklējums saistīts ar vairākām precīzām prasībām, kuras nosaka stingrie drošības pasākumi Latvijas Bankā un "Naudas pasaules" izveides koncepcija.

Lai nerastos nepatīkami starpgadījumi un pārpratumi, svarīgi iepazīties ar šīm prasībām, kā arī ar piesardzības pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai jau pirms apmeklējuma pieteikšanas un ierašanās Latvijas Bankā.

Zināšanu centra kopskats

Apmeklējuma laiki un drošības prasības

"Naudas pasaules" apmeklējumi tiek organizēti grupās vai individuāli otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.
Ekspozīcijas apskates sākums – plkst. 9.30, 12.30 un 15.00.
Apmeklējumus iespējams pieteikt grupai (sākot no 10 cilvēkiem), piemēram, skolas klasei, vai individuāli, ja skaits ir mazāks par 10 cilvēkiem, – šādā gadījumā grupu veido attiecīgais skaits individuāli pieteikušos apmeklētāju.
"Naudas pasaules" maksimālais apmeklējuma ilgums – divas stundas.
Apmeklējuma izmaksas sedz Latvijas Banka; apmeklētājiem nav jāmaksā.
Nākot uz "Naudas pasauli", izmantojama Latvijas Bankas ēkas K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, galvenā ieeja no Pils laukuma puses un vestibilā noformējamas caurlaides. Caurlaides saņemšanai obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ar fotogrāfiju).
Apmeklējot "Naudas pasauli", atļauts ņemt līdzi tikai neliela izmēra somas (piemēram, rokassomiņas), kas paliek pie apmeklētājiem, viņiem uzturoties Latvijas Bankā. Liela izmēra somas un priekšmetus lūgsim atstāt garderobē. Latvijas Bankas apsardzes darbiniekiem ir tiesības ar personas piekrišanu pārbaudīt viesu personiskās mantas.

Piesardzības pasākumi, apmeklējot Latvijas Bankas zināšanu centru

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatību un Slimību profilakses kontroles centra ieteikumus, vēršam jūsu uzmanību uz piesardzības pasākumiem, apmeklējot Latvijas Bankas zināšanas centru.

1. Lūgums neapmeklēt zināšanas centru personām ar akūtu elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (klepus, paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā). Šādu pazīmju gadījumā personai var tikt atteikts apmeklējums.

2. Nav atļauts apmeklēt zināšanas centru personām, kurām ir jāievēro pašizolācija vai karantīna, t.sk. atgriežoties no ārzemēm, kā arī personām, kas bijušas kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām (par šādu prasību ievērošanu ir atbildīga persona, kas pieteikusi apmeklējumu).

3. Zināšanas centra apmeklētājiem ir obligāti jālieto sejas maskas, kas tiek izsniegtas Latvijas Bankā, jāveic roku dezinficēšana, gan ierodoties Latvijas Bankā, gan uzsākot zināšanu centra apmeklējumu, kā arī citi piesardzības pasākumi.

Papildus informējam, ka, reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas pārmaiņām, t.sk. valstī noteiktajiem ierobežojumiem, var tikt veikti papildu piesardzības pasākumi attiecībā uz apmeklētājiem vai arī apmeklējums var tikt atteikts (t.sk. iepriekš apstiprināts apmeklējums), attiecīgi informējot par šādu atteikumu.

Piedāvātie pakalpojumi
exclamation mark
  • Grupu rīcībā būs gidi – Latvijas Bankas darbinieki, taču izstādi var apskatīt arī bez gida.
  • Informācija tiek sniegta latviešu, angļu un krievu valodā. Valodas izvēli lūdzam norādīt reģistrējoties.
  • Filmu kolekcija pieejama latviešu, angļu un krievu valodā pēc grupas vai individuālo apmeklētāju izvēles.
  • Latvijas Bankas ēka aprīkota tā, lai "Naudas pasauli" varētu apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Kā nokļūt?

Zināšanu centrs “Naudas pasaule”

K.Valdemāra iela 2A, Rīgā
Ieeja no Pils laukuma puses
E-pasts naudas.pasaule@bank.lv
Tālr. +371 6702 2297

Sabiedriskais transports

Pietura “Latvijas Nacionālais teātris”

Tramvajs: 5, 7, 9, 11
Trolejbuss: 5, 12, 25
Autobuss: 13, 30, 37, 41, 53, 57

Kā nokļūt
Pilna karte

Kā aizpildīt elektronisko pieteikumu

Par apmeklējuma iespējām interesējieties un apmeklējumu piesakiet elektroniski.

Jums pieejams tikai fakss? Lūdzu – Latvijas Bankas faksa numurs: +371 67022711.
Tālrunis papildinformācijai par "Naudas pasauli": +371 67022297.

Uzdodiet jautājumus un sniedziet informāciju par grupas sastāva pārmaiņām pa e-pastu:
naudas.pasaule[at]bank.lv.

Papildinformācija skolotājiem

Visbiežāk centru apmeklē vidusskolēni un pirmo kursu studenti, jo monetārās politikas un makroekonomikas zināšanas ir mācību procesa sastāvdaļa, piemēram, mācību priekšmeta "Ekonomika" apguvē vidusskolās.

Ekspozīcijas saturs veidots, rēķinoties ar šīs auditorijas interesi un priekšzināšanu līmeni un orientējot satura izklāstu uz apmeklētāju vecumā no 14 gadiem.

Skolēnu darbam zināšanu centrā “Naudas pasaule” skolotāji var izmantot pašu izstrādātas darba lapas, kā arī zināšanu centra "Naudas pasaule" darbinieku izstrādātās tipveida darba lapas latviešu valodā . To mērķis – veicināt ekspozīcijas un tajā skaidroto pamatjēdzienu izpratni, tās nav izstrādātas saskaņā ar skolas mācību programmu. Tāpēc skolotājus aicinām izpētīt jauno ekspozīcijas saturu un veidot savam mācību plānam pielāgotas darba lapas.