Ilustratīvs attēlsZināšanu centra apmeklējuma kalendārs ir aizpildīts līdz maijam. Pieteikšanos apmeklējumam vasaras periodā atvērsim aprīļa beigās.

JAUNUMS!

Iespēja pieteikt savu darba kolektīvu finanšu pratības nodarbībām pieaugušajiem.

Nodarbības notiek katru ceturtdienu plkst. 15.00 – 17.00. Plašāka informācija par nodarbībām un pieteikšanos pieejama šeit

Par apmeklējumu

"Naudas pasaules" apmeklējums saistīts ar vairākām precīzām prasībām, kuras nosaka stingrie drošības pasākumi Latvijas Bankā un "Naudas pasaules" izveides koncepcija.

Zināšanu centra kopskats

Apmeklējuma laiki un drošības prasības

"Naudas pasaules" apmeklējumi tiek organizēti grupās pēc individuāla pieteikuma. Ekspozīcijas saturs veidots apmeklētājiem vecumā no 14 gadiem.
Ekspozīcijas apskates sākums – plkst. 9.30, 12.30 un 15.00.
Apmeklējumus iespējams pieteikt grupai (sākot no 10 cilvēkiem), piemēram, skolas klasei, vai individuāli (līdz 10 cilvēkiem). Vairākus vienā apmeklējuma laikā reģistrētus individuālo apmeklējumu pieteikumus apvienosim vienā grupā un vadīsim šo grupu pēc iespējas, ņemot vērā individuālo apmeklētāju vēlmes.
"Naudas pasaules" maksimālais klātienes apmeklējuma ilgums divas stundas.
Apmeklējuma izmaksas sedz Latvijas Banka; apmeklētājiem nav jāmaksā.
Nākot uz "Naudas pasauli", izmantojama Latvijas Bankas ēkas K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, galvenā ieeja no Pils laukuma puses un vestibilā noformējamas caurlaides. Caurlaides saņemšanai obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ar fotogrāfiju).
Apmeklējot "Naudas pasauli", atļauts ņemt līdzi tikai neliela izmēra somas (piemēram, rokassomiņas), kas paliek pie apmeklētājiem, viņiem uzturoties Latvijas Bankā. Liela izmēra somas un priekšmetus lūgsim atstāt garderobē. Latvijas Bankas apsardzes darbiniekiem ir tiesības ar personas piekrišanu pārbaudīt viesu personiskās mantas.
Piedāvātie pakalpojumi
exclamation mark
  • Grupu rīcībā būs gidi – Latvijas Bankas darbinieki, taču izstādi var apskatīt arī bez gida.
  • Informācija tiek sniegta latviešu, angļu un krievu valodā. Valodas izvēli lūdzam norādīt reģistrējoties.
  • Filmu kolekcija pieejama latviešu, angļu un krievu valodā pēc grupas vai individuālo apmeklētāju izvēles.
  • Latvijas Bankas ēka aprīkota tā, lai "Naudas pasauli" varētu apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Kā nokļūt?

Zināšanu centrs “Naudas pasaule”

K.Valdemāra iela 2A, Rīgā
Ieeja no Pils laukuma puses
E-pasts naudas.pasaule@bank.lv
Tālr. +371 6702 2297

Sabiedriskais transports

Pietura “Latvijas Nacionālais teātris”

Tramvajs: 5, 7, 9, 11
Trolejbuss: 5, 12, 25
Autobuss: 13, 30, 37, 41, 53, 57

Kā nokļūt
Pilna karte

Papildinformācija skolotājiem

Visbiežāk centru apmeklē vidusskolēni un pirmo kursu studenti, jo monetārās politikas un makroekonomikas zināšanas ir mācību procesa sastāvdaļa, piemēram, ekonomikas jautājumu apguvei mācību procesā vidusskolās.

Ekspozīcijas saturs veidots, rēķinoties ar šīs auditorijas interesi un priekšzināšanu līmeni un orientējot satura izklāstu uz apmeklētāju vecumā no 14 gadiem.

Skolēnu darbam zināšanu centrā “Naudas pasaule” skolotāji var izmantot pašu izstrādātas darba lapas, kā arī zināšanu centra "Naudas pasaule" darbinieku izstrādātās tipveida darba lapas latviešu valodā . To mērķis – veicināt ekspozīcijas un tajā skaidroto pamatjēdzienu izpratni, tās nav izstrādātas saskaņā ar skolas mācību programmu. Tāpēc skolotājus aicinām izpētīt jauno ekspozīcijas saturu un veidot savam mācību plānam pielāgotas darba lapas.