Enter the characters shown in the image.

Sākumlapa

Ekonomikas likumsakarību izpratne ir svarīga ikvienam, jo pieņemtie ekonomiskie lēmumi ietekmē gan personīgo labklājību, gan sabiedrību kopumā.

AKTUĀLI

Aicinām skolotājus pieteikties semināram "Aktualitātes ekonomikā 2018"

SKOLOTĀJU ISTABA » LEKCIJAS, KURSI, SEMINĀRI
21.06.2018

Šogad seminārs notiks 21. augustā. Seminārā analizēsim aktuālos pārmaiņu procesus Eiropā, kā monetārās politikas lēmumi ietekmēs katru no mums, diskutēsim par Latvijas pensiju sistēmas ilgtspēju. Seminārā tiks prezentēti arī jauni mācību materiāli 1.-12. klases skolēniem, kā arī informēsim par citām aktualitātēm.

Kā centrālo banku paziņojumi ietekmē finanšu tirgu?

IZPROTI » CENTRĀLĀ BANKA
13.06.2018

Bieži šķiet, ka centrālās bankas ikdienā mēģina risināt problēmas, kuras patiesībā nemaz nepastāv vai nav aktuālas lielai daļai valsts iedzīvotāju. MAKRO sarunas ar Mārtiņu video stāsti skaidro, kā centrālo banku paziņojumus uztver un tulko tirgus dalībnieki, tostarp komercbankas, un kā sadzirdētais ietekmē to rīcību.

Par ko Rīgā diskutēs eiro zonas ietekmīgākie finansisti?

IZPROTI » CENTRĀLĀ BANKA
13.06.2018

2018. gada 13. un 14. jūnijā Rīgā notiek nozīmīgākais eiro zonas finanšu tirgus notikums – Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padomes sēde par eiro zonas monetāro politiku. No šiem lēmumiem ir atkarīga arī visu valsts iedzīvotāju labklājība.

Apbalvoti konkursa "Mana vārdnīciņa 2018" laureāti

PIEDALIES » Konkurss skolēniem
21.05.2018

Latvijas Bankas žūrija uz konkursa noslēguma pasākumu 18. maijā aicināja 23 labāko darbu autorus, viņu vecākus, vecvecākus un skolotājus. Šā gada pārsteigums – pirmās vietas ieguvējs un viņa ģimene balvā iegūto Tallink kruīza ceļojumu uzdāvināja savai skolotājai.

Noskaidroti olimpiādes "Finanšu ābece 2018" uzvarētāji

PIEDALIES » Olimpiāde vidusskolēniem
16.04.2018

Finanšu olimpiādē, kura notika 28. aprīlī Ekonomikas un kultūras augtskolā, ļoti sīvā konkurencē, bet tomēr ar viena punkta pārsvaru pirmo vietu un finanšu eksperta titulu ir izcīnījis Rauls Leitis no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Apsveicam!

Uzraksti biznesa plānu un izcīni iespēju klasei organizēt ballīti pilī!

PIEDALIES » Konkurss skolēniem
27.03.2018

"Naudas skola" atbalsta konkursu 7.-8.klašu un 10.-11. klašu skolēniem: izpēti tuvumā esošu muižu vai pili un uzraksti tai savu biznesa plānu! Uzvarētāju komandas iegūs iespēju visai klasei rīkot neaizmirstamu klases vakaru kādā no Latvijas vēsturiskajām ēkām.

Noslēdzas pieteikšanās finanšu olimpiādei "Finanšu ābece 2018"

PIEDALIES » Olimpiāde vidusskolēniem
19.03.2018

Tikai līdz 21. martam skolotāji aicināti pieteikt 11. - 12. klašu skolēnus, profesionālo, arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņus dalībai finanšu olimpiādē, lai viņi varētu apliecināt savas zināšanas un prasmes naudas lietās! Olimpiāde notiks šā gada 28. martā Rīgā.

Digitālās mājas finanšu pratībai

Ekonomikas ABC » Ievads ekonomikā
14.03.2018

Sestās FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA ikviens interesents ir aicināts attīstīt savu finanšu pratības kompetenci, jo īpaši izmantojot noderīgus materiālus digitālajā vidē.  Tādēļ Latvijas finanšu pratības partneri šogad ir izveidojuši jaunu interneta vietni finansupratiba.lv.

10 patiesības par naudu ikvienam, lai no sprīdīšiem kļūtu par saimniekiem

Ekonomikas ABC » Ievads ekonomikā
02.02.2018

Pētījums rāda, ka esam pusceļā, lai no sprīdīšiem kļūtu par saimniekiem. Latvijas Simtgades gadu iesākot, Latvijas Banka uzsāk apjomīgu sabiedrības izglītošanas programmu, lai veicinātu saimnieka domāšanu un rīcību, kas palīdzētu audzēt turīgumu mājsaimniecībām un valstij.

Latvijas Banka aicina arī skolēnus un skolotājus diskutēt par labklājības veicināšanu Latvijā

SKOLOTĀJU ISTABA » LEKCIJAS, KURSI, SEMINĀRI
30.01.2018

2018. gada pavasarī 7 Latvijas reģionos ikviens interesents aicināts piedalīties publiskajā diskusijā ar Latvijas Bankas vadošajiem speciālistiem par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu. Pirmās reģionu sarunas notiks Valmierā, Jelgavā un Talsos.

Lapas