Enter the characters shown in the image.

Sākumlapa

Ekonomikas likumsakarību izpratne ir svarīga ikvienam, jo pieņemtie ekonomiskie lēmumi ietekmē gan personīgo labklājību, gan sabiedrību kopumā.

AKTUĀLI

Izsludināts konkurss skolēniem "Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai"

PIEDALIES
08.04.2019

Latvijas privāto ēku asociācija izsludinājusi biznesa plānu konkursu, kurā iespējams balvās saņemt gan iespēju organizēt klases vakaru kādā no pilīm vai muižā, gan saņemt balvas arī no naudasskola.lv. Nenokavē!

Aicinām visus kāpēcīšus izspēlēt tiešsaistes spēli "Kas bankā iekšā?"

SPĒLĒ » SPĒLES
20.03.2019

Ienāc bankā, spēlē un izproti svarīgas naudas lietas! Spēle paredzēta sākumskolas jaunākajiem skolēniem, bet tā saistoša būs arī viņu vecākiem.

Aktualizētas īsfilmas par cenu veidošanos, patēriņa grozu un deflāciju

SKATIES » NAUDAS ZĪMES
14.01.2019

Ja vēlies vienas minūtes laikā uzzināt būtiskāko, kā veidojas veikalos cenas, kā mēra inflāciju un kas ir deflācija, skaties aktualizētās "Naudas zīmju" sērijas!

Statistika ir informējoša, pamācoša un aizraujoša!

Izproti » Centrālās bankas darbība
15.11.2018

Kas ir maksājumu bilance? Kur iegūt operatīvus finanšu instrumentu datus par mājsaimniecībām? Kurai valstij šobrīd ir visaugstākais IKP un kurai valstij tāds būs 2100. gadā? Uzzini atbildes aktualizētajā sadaļā "Statistika".

Zibmaksājumi – mūsdienīgu finanšu pakalpojumu piemērs

Centrālā banka » Bezskaidrās naudas aprite
14.11.2018

Zibmaksājumi nu pieejami starp triju lielo komercbanku – AS "Citadele banka", AS "SEB banka" un "Swedbank" AS – klientiem. Tie labi raksturo, kādiem jābūt mūsdienīgiem finanšu sektora pakalpojumiem –  ātriem, ērtiem, drošiem un patīkamiem.

Lūdzu izskaidrot pasaules kopējā parāda pieauguma sekas!

DISKUTĒ » Naudas skola atbild
01.11.2018

Ja mēģina aplēst kopējo globālo parāda summu, tad rēķināšana nenotiek miljonos vai miljardos, bet triljonos. Uz "Naudas skolas" lasītājas jautājumu – kāpēc pasaules kopējais parāds ir tik svarīgs un kādas ir tā pieauguma sekas – atbild Mārtiņš Grāvītis.

Semināra "Aktualitātes ekonomikā 2018" materiāli

SKOLOTĀJU ISTABA » LEKCIJAS, KURSI, SEMINĀRI
27.08.2018

21. augustā seminārs Latvijas Bankā pulcēja vairāk nekā 100 ekonomikas skolotāju. Piedāvājam ikvienam interesentam semināra materiālus – prezentācijas par monetāro politiku, notikumiem Eiropā, pensiju sistēmas ilgtspēju Latvijā un citu informāciju.

Konkursa "Latvijas valstij 100: no sprīdīšiem par saimniekiem" rezultāti

piedalies
02.07.2018

Šodien Latvijas Bankas zināšanu centrā "Naudas pasaule" tika apbalvoti Latvijas Bankas un izdevuma "Mājas Viesis" konkursa "Latvijas valstij 100: no sprīdīšiem par saimniekiem" uzvarētāji.

Apbalvoti studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji

piedalies
29.06.2018

Šodien Latvijas Bankā tika apbalvoti 16. gadskārtējā studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji. Pasākuma dalībniekus sveica Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa. Viņa uzsvēra, ka konkursā iesniegti ļoti kvalitatīvi darbi, kas būs noderīgi diskusijās par piemērotāko ekonomisko politiku.

Aicinām uz diskusiju sarunu festivālā LAMPA

Piedalies
27.06.2018

Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi – Latvijas Bankas ekonomistu argumentus par un pret šādas idejas īstenošanu dzirdēsiet 29. jūnijā Cēsīs sarunu festivālā LAMPA.

Gaidīsim no plkst. 16.00 līdz 17.30 Cēsu pils parkā uz Prožektora skatuves.

Lapas