Sākumlapa

ECB aicina bērnus vecumā no 9 līdz 12 gadiem apliecināt datorspēlē zināšanas par eiro

Apbalvoti 2017. gada finanšu pratības konkursu uzvarētāji

Apbalvoti 2017. gada finanšu pratības konkursu uzvarētāji

Ekonomikas likumsakarību izpratne ir svarīga ikvienam, jo pieņemtie ekonomiskie lēmumi ietekmē gan personīgo labklājību, gan sabiedrību kopumā.

AKTUĀLI

Latvijas zelta vēsture

SKATIES » FILMAS
05.06.2017

Latvijas Bankas ārējās rezerves veido arī zelts. Mūsdienās zeltam vairāk ir emocionāla un politiska nozīme, taču tā liktenis ir bijis nozīmīgs arī pašas Latvijas vēsturē. Piedāvājam apmeklētāju centra "Naudas pasaule" vajadzībām veidotu filmu par Latvijas zelta vēsturi.

Latvijas gada monēta 2016 – "Pasaku monēta II. Eža kažociņš"

Latvijas Banka » Paziņojums presei
25.05.2017

Tradicionālajā sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2016" atzīta "Pasaku monēta II. Eža kažociņš". Kopumā balsojumā piedalījās 16 581 dalībnieks, un par monētu "Pasaku monēta II. Eža kažociņš" tika nodota 7 601 balss.

Sabiedrības balsojums noteicis kopīgās Baltijas valstu 100 gadu jubilejas monētas dizainu

Latvijas Banka » Paziņojums presei
11.04.2017

Kopīgajā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītajā 2 eiro piemiņas monētā pārtaps Lietuvas dizainera Justa Petruļa darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis. Šis dizains saņēmis lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā.

Krājkase Gudrīte aicina revidēt zināšanas un ieradumus

PIEDALIES » FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA
27.03.2017

Šogad no 27. marta līdz 2. aprīlim jau piekto gadu Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas partneri rīko FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻU 2017. Tās ietvaros "Naudas skola" iesaka – organizējiet FIN 2017 pasākumu savā ģimenē vai skolā!

Latvijai veltītas monētas dizainā pārdzims Elizabetes Kanderes zīmējums

PIEDALIES » Zīmējumu konkurss "Mana Latvija"
20.02.2017

Latvijas Bankas izsludinātajā bērnu zīmējumu atklātajā konkursā, kurā aicinājām bērnus zīmēt monētu kā dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā, izvēlēti 20 labākie darbi, kuru autori 2017. gada 31. martā pulcēsies svinīgā apbalvošanas ceremonijā un darbu izstādes atklāšanā Latvijas Bankā.

Skolēni "Ēnu dienā" iepazīst savu sapņa darba vietu

PIEDALIES » Ēnu diena Latvijas Bankā
17.02.2017

15. februārī visā Latvijā, arī Latvijas Bankā, norisinājās ikgadējā #Ēnudiena. Nacionālajā bankā ēnoja 29 skolēni, kuriem ēnošanā bija iespējams iegūt ne tikai zināšanas, bet arī zināmas iemaņas un prasmes.

Dalīšanās ekonomika – tradicionālās ekonomikas ienaidnieks vai glābējs?

IZPROTI » EKONOMIKAS ABC
19.01.2017

Jums ir dzīvoklis, automašīna...Taču katru dienu tos neizmantojat. Kā izmantot tos lietderīgāk? Latvijā darbojas kopbraukšanas uzņēmumi "Taxify", "Autolevi" un  savu darbību cer uzsākt arī "Uber". Kāda ir dalīšanās ekonomikas būtība?

Komandu pieteikšanās “Bizness24h 2017” ir sākusies!

PIEDALIES » PASĀKUMI SKOLĒNIEM
11.01.2017

Banku augstskola aicina vidusskolēnus un studentus piedalīties biznesa simulācijas spēļu konkursā. Konkursā piedalās gan vidusskolēni, gan studenti, un vidusskolēniem tas tiešām ir pa spēkam! Dalība konkursā ir bez maksas.

Izsludināta finanšu olimpiāde vidusskolēniem

SPĒLĒ » UZDEVUMI
20.12.2016

Latvijas Banka kopā ar sadarbības partneriem aicina skolēnus piedalīties finanšu olimpiādē FINANŠU ĀBECE 2017. Sāc gatavoties finanšu olimpiādei jau šobrīd! Izpildi uzdevumus "Naudas skolā", iepazīsties ar olimpiādes nolikumu un piesakies olimpiādei!

Brīdis, kad būsim pārliecinājušies par noturīgu stabilitāti

IZPROTI » CENTRĀLĀ BANKA
10.10.2016

Jau gadu ECB īsteno īpašu monetārās politikas programmu, lai tuvinātu inflāciju cenu stabilitātes mērķim. Latvijas Bankas ekonomista Gundara Dāvidsona rakstā – kāpēc programma turpinās un vai netradicionālajiem monetārās politikas pasākumiem var būt kādas negatīvas blaknes.

Lapas