Kā sākt ieguldīt gudri?

Iespējas ieguldīt pieejamas ikvienam! Īpaši digitālajā vidē tiekam aicināti ieguldīt savus līdzekļus tagad ar cerību nākotnē nopelnīt vairāk. Aplikācijas viedtālruņos, investīciju platformas bez komisijas maksas un neticami piedāvājumi vilina iesaistīties. Kāpēc tik plašs finanšu pakalpojumu klāsts ir pieejams tieši tagad? Par to saruna ar Latvijas Bankas Finanšu stabilitātes pārvaldes vecāko ekonomisti Kristīni Petrovsku

Daži no sarunas tematiem:

• Svarīgi izvēlēties licencētus pakalpojumu sniedzējus. Tas tev ļaus izvairīsties no krāpniecības riskiem. Pārbaudi, vai izvēlētais pakalpojumu sniedzējs ir licencēts. To vari izdarīt Latvijas Bankas sadaļā "Tirgus dalībnieki".
  • Kur paliek tas, kur un kā ieguldīji? Vai tiešām kļūsi par Tesla akcionāru?
  • Kādas slēptās un ne tik slēptās izmaksas sev līdzi nes investēšana?
  • Ko Latvijas iedzīvotāji iegulda? Kur nonākuši Latvijas iedzīvotāju uzkrātie līdzekļi, tai skaitā atbalsts pandēmijas laikā?
  • Galvenie ieguldīšanas principi: ko, kur un kā ieguldīt, izprast riskus un laika nozīmi ieguldīšanā? Tie ir: likviditāte, mērķi un laiks, regularitāte, apmērs un diversifikācija.

Vairāk par ieguldījumiem uzzini šajās sadaļās:

Latvijas Bankas raidieraksti "Skanošais" ir sarunas ar pētniekiem, nozaru ekspertiem par dažādām ekonomikas un finanšu tēmām. "Naudas skolā" piedāvājam tās raidieraksta epizodes, kuras palīdz ikvienam izprast ekonomikas pamatus un finanšu pratības jautājumus, skolotājiem – organizēt mācību procesu, vecākiem – iesaistīt bērnus diskusijā par naudas tēmām.