Kā sākt ieguldīt gudri?

Iespējas ieguldīt pieejamas ikvienam! Ik uz soļa, īpaši digitālajā vidē, tiekami aicināti šķirties no saviem līdzekļiem tagad ar cerību nākotnē nopelnīt vairāk. Aplikācijas viedtālruņos, investīciju platformas bez komisijas maksas un neticami piedāvājumi vilina iesaistīties. Kāpēc šādi plaši pieejami finanšu pakalpojumi tas ir iespējams tieši tagad, kā bija kādreiz? Par to saruna ar Latvijas Bankas Finanšu stabilitātes pārvaldes vecāko ekonomisti Kristīni Petrovsku

 

 

Daži no sarunas tematiem:

  • Kāpēc svarīgi ir ieguldīt uzraudzītā platformā?
  • Kur paliek tas, kur un kā ieguldīji? Vai tiešām kļūsi par Tesla akcionāru?
  • Kāpēc runājam par skābo ķirsīti uz ieguldījumu tortes? Kādas slēptās un ne tik slēptās izmaksas sev līdzi nes investēšana?
  • Ko Latvijas iedzīvotāji iegulda? Kur nonākuši Latvijas iedzīvotāju uzkrātie līdzekļi, tai skaitā atbalsts pandēmijas laikā?
  • Galvenie ieguldīšanas principi: ko, kur un kā ieguldīt, izprast riskus un laika nozīmi ieguldīšanā? Tie ir: likviditāte, mērķi un laiks, regularitāte, apmērs un diversifikācija.

Latvijas Bankas raidieraksti "Skanošais" ir sarunas ar pētniekiem, nozaru ekspertiem par dažādām ekonomikas un finanšu tēmām. "Naudas skolā" piedāvājam tās raidieraksta epizodes, kuras palīdz ikvienam izprast ekonomikas pamatus un finanšu pratības jautājumus, skolotājiem – organizēt mācību procesu, vecākiem – iesaistīt bērnus diskusijā par naudas tēmām.

Izdrukāt