tēmas

3. 2. Tirgus un cena

Par mācību līdzekli

Mana ekonomika

Noteikti esi bijis situācijā, kad jāizvērtē iet uz treniņu vai drauga ballīti, vai par vasarā nopelnīto naudu pirkt viedtālruni vai skrejriteni.

Varbūt Tu gribi nopirkt jaunu tālruni, tēvs vēlas atrast labāk atalgotu darbu, kaimiņš nevar izlemt, kādas akcijas pirkt, māsai nepieciešami ASV dolāri, jo viņa grib doties ceļojumā, bet brālis grib iegādāties jaunu dzīvokli. Katrs grib nopirkt atšķirīgu produktu, bet visi to izdarīs tirgū. Lai izdarītu gudras izvēles, nepieciešams saprast, kas ir tirgus, kas visiem tirgiem ir kopīgs, ar ko tie atšķiras un kā dažādi notikumi maina situāciju tirgū.

Uz šiem un citiem ekonomikas jautājumiem tu atbildes vari meklēt mācību līdzeklī "Mana ekonomika" (ME).

Apgūstot zināšanas ar mācību līdzekļa "Mana ekonomika" palīdzību, Tev ir iespēja:

izprast būtiskākās ekonomikas likumsakarības un to, kā tās ietekmē mūsu ikdienas dzīvi;
pārliecināties ar dažādu piemēru palīdzību, kā ekonomikas likumsakarības darbojas reālās dzīves situācijās;

nostiprināt savas zināšanas ar interaktīvu uzdevumu palīdzību;
uzzināt interesantus faktus un noderīgus padomus.

Mācību līdzekļa "Mana ekonomika" saturu 10.12. klases skolēniem kopā veidos 11 ekonomikas tēmas: par resursu ierobežotību (ekonomikas pamatproblēmu), tirgu un cenām, darba tirgu, par naudu un monetāro politiku, valsts budžetu un fiskālo politiku, banku lomu un valsts nepieciešamību, kā arī skaidrosim būtiskāko par uzņēmējiem, labklājību, starptautisko tirdzniecību un ekonomiskās attīstības cikliem.
Tēmas tiks publicētas tīmekļa vietnē naudasskola.lv pakāpeniski.

Lai tev saistošs izziņas process un vienmēr gudras izvēles!