Atvērta reģistrācija ikgadējam Riga TechGirls sieviešu hakatonam “Data. Health. Intelligence.”

Vēršot uzmanību uz sieviešu iesaisti tehnoloģijās un atzīmējot Vispasaules sieviešu dienu, jau piekto gadu pēc kārtas biedrība “Riga TechGirls” rīko “Women in Tech” hakatonu, šogad ar tēmu  “Data. Health. Intelligence.”.

Fokusā inovāciju radīšana kā veselības aprūpē, tā arī jebkurā sfērā, kurā notiek darbs ar datiem, vai mākslīgo intelektu. Hakatonā aicinātas pieteikties gan iesācējas, gan dažādu nozaru profesionāles un tehnoloģiju ekspertes. Piedalīties laipni aicināti arī vīrieši. 

Ilustratīvs attēls

Radi un attīsti savu ideju patīkamā kompānijā!

“Women in Tech” hakatona mērķis ir ne tikai sniegt iespēju sievietēm radīt un attīstīt savu pirmo jaunuzņēmuma ideju 48 stundu laikā, bet darīt to drošā, atbalstošā un iekļaujošā vidē. Pievienoties hakatonam iespējams ar esošu ideju un tā ietvaros atrast līdzīgi domājošus komandas biedrus, vai arī pievienoties kādai no komandām, kuras ideja uzrunā. Hakatons norisināsies hibrīda formātā no 8. līdz 10. martam Latvijas Universitātes Dabas mājā un tiešsaistē. 


Izmanto visas iespējas, ko sniedz dalība hakatonā!

Lai palīdzētu ar ideju realizāciju, pirms paša hakatona,

  • 5. martā dalībniekiem būs iespēja piedalīties ideju ģenerēšanas un prototipēšanas darbnīcā.
  • 7. martā paredzēta komandu veidošanas darbnīca.

Abas darbnīcas norisināsies Rīga Ekonomikas augstskolā. Hakatona laikā norisināsies arī ideju prezentēšanas darbnīca, lai dalībnieki labāk sagatavotos sava paveiktā darba noslēguma prezentācijai. Papildus tam, hakatona laikā dalībniekiem būs pieejams arī ekspertu atbalsts.

Dalība darbnīcās un pašā hakatonā ir bez maksas.


Latvijas Bankas izaicinājums 

Latvijas Banka "met izaicinājumu" radīt un attīstīt inovatīvas idejas divos aktuālos finanšu pratības virzienos, kas:

  • veicinātu budžeta plānošanas un uzkrājumu veidošanas paradumus visā sabiedrībā vai konkrētās iedzīvotāju grupās. 
  • palīdzētu izvairīties no finanšu krāpšanas gadījumiem visā sabiedrībā vai konkrētās iedzīvotāju grupās, piemēram, senioriem vai jauniešiem. 

Finanšu pratības izaicinājuma risinājumam pastāv iespēja saņemt atbalstu līdz 2 000 eiro apmērā idejas tālākai attīstīšanai. 


Kas var piedalīties hakatonā?

Hakatonā var piedalīties ikviens. Galvenais noteikums – komandā jābūt vismaz vienai sievietei. Komandas dalībnieces un dalībnieki var būt no dažādām valstīm. Dalība var būt gan klātienē, gan attālināti, gan hibrīda formātā.

Reģistrēties hakatonam var līdz 8. martam. Plašāka informācija un reģistrācija: https://rigatechgirls.com/hackathon/  

 Hakatons norisināsies hibrīda formātā no 8. līdz 10. martam Latvijas Universitātes Dabas mājā un tiešsaistē. 


"Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone: “ļoti priecājos, ka jau piekto gadu pēc kārtas varam aicināt sievietes izmēģināt roku savu ideju realizācijā Riga TechGirls iekļaujošajā hakatonā! Lai arī parasti jaunuzņēmumu vidē sievietes ir mazāk pārstāvētas, mēs no sirds ticam, ka dažādībā ir spēks un tieši komandas ar dažādību pieredzē, dzimumos, vecumos vai tautībās var radīt inovatīvākos risinājumus. Svinot Sieviešu dienu ar aicinājumu sievietēm realizēt savas idejas, mēs gribam veicināt redzējumu par to, ka sieviešu  pašrealizācija ir jāatbalsta ne tikai ar ziedu dāvināšanu, bet arī ar praktisku atbalstu viņu izaugsmei ikdienā. 


Pagājušā gada hakatonā ar tēmu “Energy. Resources. Efficiency.” piedalījās 127 dalībnieki no 15 dažādām valstīm un tā noslēgumā tika prezentētas 15 dažādas idejas. Noslēgumā 1. vietu un 1000 EUR naudas balvu ieguva komanda SORTIQ ar ideju par lietotni, kas atvieglo apģērba un lietu šķirošanas procesu. Arī šī gada hakatona Top3 komandām ir paredzētas naudas balvas, lai veicinātu ideju attīstību.

 

Izdrukāt