Finanšu pratības nedēļas 2024 apkopojums: skaties ierakstus un lieto materiālus!

Finanšu pratības nedēļa 2024

No 18. līdz 24. martam starptautiskās iniciatīvas "Global Money week" ietvaros Latvijā notika "Finanšu Pratības Nedēļa 2024”, kuras laikā dažādās Latvijas pilsētās iedzīvotāji uzlaboja savu naudas prasmi, piedaloties vairāk nekā 90 aktivitātēs. Šo aktivitāšu rīkošanā iesaistījās 20 sadarbības partneri gan no valsts iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, izglītības iestādēm, kā arī biznesa vides. Nedēļas norisi koordinēja Latvijas Banka.

Finanšu pratības nedēļa ir noslēgusies, taču videoieraksti un citi vērtīgi materiāli ir pieejami un brīvi lietojami joprojām. Tādēļ piedāvājām šo materiālu apkopojumu, kas ļaus jums turpināt ceļu, lai sasniegtu savu augstāko finanšu potenciālu.

Resursi un grāmatas

Smart ID lietošanas ceļvedis

Smart-ID lietošanas ceļvedis

Svarīgas nianses, kam pievērst uzmanību, lai veiktu drošus maksājumus.

Sargā savus datus

Viss par digitālo drošību (vieglajā valodā)

Svarīgākās lietas, lai pasargātu sevi digitālajā vidē.

Zini krāpnieku trikus

Par krāpšanas veidiem (vieglajā valodā)

Te aprakstīti izplatītākie krāpšanas veidi, parādīti krāpšanas gadījumu piemēri un pieejami padomi, kā pasargāt savu naudu no krāpniekiem.

Guna Ciemleja Mana nauda

Pirmo reizi Latvijā – grāmata vieglajā valodā "Mana Nauda"

Palīgs personīgā budžeta pārvaldīšanai – mācību grāmata vieglajā valodā, kurā vienkāršā veidā skaidroti naudas pelnīšanas, tērēšanas un uzkrāšanas aspekti.
Atvērt grāmatas PDF versiju

Neuzkeries.lv

Informatīvas materiāls "Neuzķeries!"

Lai mazinātu cilvēku atsaucību krāpnieku zvaniem, e-pastiem, īsziņām un citām izkrāpšanas metodēm, Finanšu nozares asociācija aicina ikvienu apmeklēt tīmekļvietni www.neuzkeries.lv, kas apkopo būtiskāko informāciju par to, kā neuzķerties uz krāpnieku ēsmām. Atvērt neuzkeries.lv

Skolēnu vasaras nodarbinātība

Prezentācija: Skolēnu vasaras nodarbinātība

Skolēnu nodarbinātība vasarā ir aktuāls temats ne tikai jauniešiem, bet arī vecākiem un uzņēmējiem. Prezentācijā uzskaitīti svarīgākie darba tiesību aspekti, nodokļu jautājumi un iespēja piesaistīt finansējumu jauniešu nodarbināšanai vasarā.

Komikss: Stāsts par naudas mūļiem

Diskusiju, vebināru ieraksti

Auglīga finanšu plānošana lauksaimniecībā

Vebinārs: Auglīga finanšu plānošana lauksaimniecībā

Kā lauksaimniecībā gudri izmantot finanšu instrumentus? Ko lauksaimniekam darīt un, galvenais, ko NEDARĪT ar Latvijā pieejamiem finanšu instrumentiem? Skatīties ierakstu

Mana nākotne – manas finanses

Vebinārs: Mana nākotne - manas finanses

Fortuna 8 tiekas ar izdevniecības MontMasca pāratāvi, lai diskutētu par finanšu plānošanu un iedvesmotu ikdienā audzēt savu kapitālu, ieteiktu jaunus un labus finanšu pratības resursus ar praktiski veicamām darbībām.

Kā pasargāt savus datus digitālajā vidē

Vebinārs: Kā pasargāt savus datus un naudu digitālajā vidē?

Kā atpazīt un novērst krāpniecības mēģinājumus, kādas ir krāpnieku izplatītākās shēmas un ko darīt, lai digitālā pasaule būtu palīgs nevis bieds – par to un citiem jautājumiem plašāk šajā vebinārā!

Kredītvēsture un kredītreitings

Vebinārs: Kredītvēsture un kredītreitings: kā tie ietekmē Tavu spēju aizņemties?

Reizēm sapņu īstenošanai ar saviem iekrājumiem nepietiek, tādēļ būs jāņem kredīts. Pirms tā izsniegšanas aizdevējs izvērtēs tavas finanšu saistības un noskaidros tavu kredītvēsturi un kredītreitingu.

Drošības noteikumi investīciju ceļā

Diskusija: Drošības noteikumi investīciju ceļā

Diskusijā septiņi nozares eksperti dalās savās zināšanās par dažādām aktīvu klasēm – akcijām, obligācijām, kriptovalūtu, zeltu, nekustamo īpašumu un P2P, – kā arī par reputāciju un tās nozīmi investīcijās.

Latvijas Bankas seminārs skolotajiem Finanšu pratības ABC

Seminārs skolotājiem "Finanšu pratības ABC"

No personīgā budžeta plānošanas, uzkrājumu veidošanas ilgtermiņa un īstermiņa mērķu sasniegšanai, uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas iespējām un to, kā mūsu individuālie lēmumi un rīcība veido Latvijas ekonomikas kopējo bildi.

Kā uzkrāt miljonu līdz pensijai

Vebinārs: Kā uzkrāt miljonu līdz pensijai?

Vienkāršā valodā ar piemēriem izstāstīts, kā veidojas tavs pensijas uzkrājums, kā arī kas tev būtu jādara, lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas.