Ēnu diena Latvijas Bankā

Ēnu diena ir pasaulē atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Latvijā to organizē Junior Achievement Latvija.

Arī Latvijas Banka šajā dienā aicina skolēnus iepazīt Latvijas Bankā pārstāvēto dažādo profesijas speciālistu ikdienu.

Informācija par Ēnu dienu – nolikums, informācija Ēnu devējiemĒnotājiem, skolotājiem, kā arī Ēnu dienas vakances Latvijas Bankā – portālā http://enudiena.lv.

2020. gadā Ēnu diena notika 12. februārī – Latvijas Bankā ēnoja 60 jaunieši.

Ēnotājiem bija iespēja iepazīt informācijas tehnoloģiju, grāmatvedības un statistikas speciālistu darbu, kā arī uzzināt, ko dara finanšu ieguldījumu portfeļa, Naudas tehnoloģijas daļas un Maksājumu sistēmas pārvaldes eksperti. Ēnas ir Tehniskās pārvaldes, Starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes speciālistiem, ekonomistiem. Vairāki jaunieši seko līdzi arī Latvijas Bankas valdes priekšsēdētāja un Latvijas Bankas prezidenta vietnieces ikdienas darbam.

Ēnu dienā Latvijas Bankas tvitera konts tika nodots skolēnu rīcība.

Keita un Reinis tvīto   Keita un Reinis ar bankas prezidentu

Keita (4. klase), kura ēno Sabiedrisko atiecību daļā digitālo komunikātoru darbu, atzīst: "Ļoti interesanti klausīties un pajautāt, ir labs humors. Varbūt iepazīsi savu kaimiņu. Izmēģinu rakstīt arī pati portālā."

Ēnu dienā Latvijas Bankā uzņēmām arī viesus un viņu ēnas.

Ēnu dienas viesi Latvijas Bankā