Konkurss "Mana vārdnīciņa 2018/2019"

Junior Achievement Latvija radošuma un finanšu pratības konkursā „Mana vārdnīciņa” 1.–4. klases skolēni saviem vārdiem skaidro sociālo zinību programmas ietvaros apgūtos ekonomiskos jēdzienus. Vārdnīcu skolēns veido kopā vecākiem un vecvecākiem vai citiem dažādu paaudžu cilvēkiem. Arī viņi skaidro tos pašus ekonomiskos terminus saviem vārdiem un praktiskiem dzīves piemēriem. Citu paaudžu skaidrojums ir būtisks darba kopējā izvērtēšanā!

Konkursa uzdevums ir palīdzēt sākumskolas skolēniem izprast būtiskākos ekonomiskos jēdzienus un būt gataviem diskutēt par tiem ar vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Labāko darbu autori, viņu vecāki un vecvecāki – darbu līdzautori, kā arī skolotāji – darbu konsultanti tiek aicināti piedalīties izglītojošā noslēguma pasākumā, kas notiek Latvijas Bankā.

Konkursa Mana vārdnīciņa darbs

Vairāk par konkursu – JAL tīmekļa vietnē.

Konkursa "Mana vārdnīciņa 2018/2019" laureāti viesojas arī uz kuģa "Isabelle"

Sadarbībā ar Latvijas Banku visa 2018./2019. mācību gada garumā Junior Ascievement Latvia organizēja 1.–4. klašu skolēniem finanšu pratības konkursu “Mana vārdnīciņa” , kura ietvaros trīs paaudzes – skolēni, viņu vecāki un vecvecāki – veidoja savu ekonomisko terminu skaidrojošo vārdnīcu. Šogad žūrijas komisija izvērtēšanai saņēma 215 vārdnīciņas no 38 Latvijas skolām – tās izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji, īpaši izceļot 27 labākās vārdnīciņas.

Paldies visiem vārdnīciņu veidotājiem, kuru darbi mācību gada laikā tapa, taču netika iesniegti žūrijai izvērtēšanai. Ikviens no jums, veicot šo darbu, jau ir ieguvējs – apgūtas jaunas zināšanas, kopā ar tuvākajiem ģimenes locekļiem pavadīts laiks sarunās par dažādām ekonomikas tēmām. Novēlam, lai šīs sarunas un naudas lietu izpēte turpinās, jo ekonomika nav tikai mācību priekšmets stundu sarakstā (kā bija skaidrots kādā vārdnīciņā).

Konkursa pirmo vietu ieguvēji balvā saņēma ceļojumu uz Stokholmu ar kādu no Tallink kuģiem, sudraba kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" un Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnes "Naudas skola" balvas. Taču arī ikviens laureāts saņēma vērtīgas balvas – galda spēli visai ģimenei, "Naudas skolas" un JA piemiņas balvas, piemiņas monētu komplektus, kā arī labu noskaņojumu un jaunus iespaidus, pavadot vairākas stundas uz Tallink kuģa Isabelle.

Godalgotās vietas

Konkursam iesniegtie darbi tiek vērtēti atsevišķi 1.–2. klašu grupā un 3.–4. klašu grupā.

1.–2. klašu grupā

1. vieta

Monta Rimševica

Īslīces pamatskolas 2. klase
Skolotāja – Ineta Kāle

Konkursa 1. vietas ieguvēja 1.-2. klašu grupā

Skaidro Monta:

Kabatas nauda ir sīknauda, kas atrodas manā makā. To man dod vecāki un vecvecāki. Ja es kabatas naudu ietaupu, tad sakrāju to un iztērēju pēc saviem ieskatiem. Piemēram: pagājušajā gadā es sakrāju kabatas naudu un nopirku ģimenei dāvaniņas Ziemassvētkos.

2. vieta

Ernests Āboltiņš

Limbažu novada Pāles pamatskola
Skolotāja – Dace Bērziņa

Konkursa uzvarētāji 1.-2. klašu grupā

Ance Kustavus

Limbažu sākumskola
Skolotāja – Iveta Everte

konkursa uzvarētāji

3. vieta

Markuss Kovaļonoks
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs
Skolotāja – Aija Kuzminska

Mārtiņš Pavlovičs
Tumes vidusskola
Skolotāja – Evita Pavloviča

Konkursa 3. vietas ieguvējs 1.-2. klašu grupā

Atzinības un veicināšanas balvas

Atzinību un pateicību visai ģimenei 1.–2. klašu grupā ieguva:

• Estere Deglava, Liepājas Centra sākumskola (skolotāja Ilona Grišmanauska)
  • Sofija Stankeviča, Liepājas 7. vidusskola (skolotāja Irina Sirenko)
  • Dita Lankupa   Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola (skolotāja Baiba Demitere)
  • Evelīna Petrone, Pilsrundāles vidusskola (skolotāja Ilga Vaičūne)
  • Tomass Vanuška, Pūres pamatskola (skolotāja Inese Vanuška)
  • Kristaps Elberts, Valmieras sākumskola (skolotāja Baiba Siliņa)

"Mana vārdnīciņa" atzinību ieguvēji

Veicināšanas balvu ieguva 1.–2. klašu grupā ieguva:

• Rinalds Andrecs, Tukuma pirmsskolas izglītības iestāde “Lotte” (audzinātāja Evita Pavloviča)

3.– 4. klašu grupā

Solvita Lauzēja

Konkursa 3. vietas ieguvēja  Konkursa 3. vietas ieguvējs

Atzinības
  • Eduards Mozerts,  Dobeles 1. vidusskola  (skolotāja  Marina Alsberga)
  • Ieva Buce, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola (skolotāja Vaira Krūmiņa)
  • Amēlija Punkstiņa, Druvas vidusskola (skolotāja Liene Klagiša)
  • Artūrs Irbens, Liepājas Centra sākumskola (skolotāja Baiba Saimniece)
  • Armands Irbens, Liepājas Centra sākumskola (skolotāja Baiba Saimniece)
  • Laura Feldmane, Māteru Jura Kazdangas pamatskola (skolotāja Gunta Moiseja)
  • Adriana Jēkabsone, Pūres pamatskola (skolotāja Ita Karole)
  • Kristiāns Karloss Rozītis, Rīgas 64. vidusskola (skolotāja Inese Rožkalne)
  • Sandra Jarocka, Rīgas Teikas vidusskola  (skolotāja Vita Skramane-Beriņa)
  • Loreta Estere Betkere, Viesītes vidusskola  (skolotāja Sarmīte Ratiņa)

Konkursa atzinību ieguvēji

Noslēguma pasākums

Konkursa "Mana vārdnīciņa" un JA Latvija konkursa "Biznesa pasakas" laureāti guva arī labu noskaņojumu un jaunus iespaidus, pavadot 15. maijā noslēguma pasākumā vairākas stundas uz Tallink kuģa Isabelle.

Ieskats konkursa noslēguma pasākumā

Vairāk attēlu: Flickr galerijā.