Konkurss "Mana vārdnīciņa 2022/2023"

Junior Achievement Latvija (JAL) finanšu pratības konkurss „Mana vārdnīciņa” ir radošs un izglītojošs pasākums 1.–4. klases skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem.

Konkursa mērķis ir:

• veicināt bērnu izpratni par finanšu jomas jēdzieniem,
  • veicināt bērnu gatavību sarunāties par ekonomikas norisēm ar dažādu paaudžu pārstāvjiem,
  • kā arī attīstīt radošumu, veidojot savu personīgo vārdnīciņu!

Savu Vārdnīcu skolēns veido kopā ar vecākiem un vecvecākiem vai citiem dažādu paaudžu cilvēkiem. Arī viņi skaidro tos pašus ekonomiskos terminus saviem vārdiem un praktiskiem dzīves piemēriem. Citu paaudžu skaidrojums ir būtisks darba kopējā izvērtēšanā!

ilustratīvs attēls

Konkurss "Mana vārdnīciņa" sastāv no vairākām posmiem:

1. Darba izstrāde: Dalībniekiem jāizveido vārdnīciņa, kurā tiek skaidroti pēc izvēles pieci noteiktai klašu grupai atbilstoši ekonomiskie jēdzieni (pirmsskolas vecuma bērni skaidro pēc izvēles trīs jēdzienus). Konkursa galvenā ideja ir tā, ka skolēns izvēlētos jēdzienus skaidro ar saviem vārdiem, iesaistot piemērus no ikdienas situācijām un lēmumiem, demonstrējot savu izpratni par konkrēto jēdzienu.
  2.  Darbu iesniegšana un vērtēšana: Konkursā iesniegtie darbi sākotnēji tiek vērtēti skolā un trīs labākie no skolas virzīti tālāk konkursam. Tālāk žūrija, kas sastāv no Junior Achievement Latvia un Latvijas Bankas  pārstāvjiem, pārskata un vērtē iesniegtās vārdnīciņas.
  3. Apbalvošana: Uzvarētāji tiek noskaidroti un apbalvoti konkursa noslēguma pasākumā, kurā pulcējas labāko darbu autori.

Plašāk par konkursa norisi lasiet nolikumā.