Sveicam finanšu pratības konkursa "Mana vārdnīciņa" laureātus

Noslēdzies izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku organizētais finanšu pratības konkurss pirmsskolas un 1.– 4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa”. Konkurss ir jau kļuvis par patīkamu pavasara tradīciju.

Konkursam iesūtītas 284 vārdnīciņas no 41 Latvijas skolas un pirmsskolas, kuras izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji, 26. maijā īpaši izceļot un apbalvojot 17 labākos darbu autorus un skolotājus.

Trīs paaudžu vārdnīca

Konkursa dalībnieki sagatavoja vārdnīcas, kurās ģimenes trīs paaudžu pārstāvji skaidro dažādus ekonomikas un finanšu jēdzienus. Konkursa mērķis ir ģimenēs rosināt sarunas par naudu, lai kopīgi uzlabotu naudas prasmi.

kopbilde no apbalvošanas

Sveicam laureātus!

​​Labāko darbu autori un to skolotāji no Latvijas Bankas balvā saņēma dāvanas, kuras rosinās sarunas par naudu un to nozīmi. 2. un 3. vietu ieguvēji saņēma finanšu pratības tēmai veltīto monētu komplektus un kartītes. Savukārt uzvarētāju ģimenes saņēma Imanta Ziedoņa daiļradei veltīto monētu “Zvaigžņu putekļi”, uz kuras attēlots gājējs, kurš atrodas nepārtrauktā kustībā, neatslābstošā meklējumu ceļā pēc patiesības, jēgas un piederības. To vēlam arī konkursa uzvarētājiem!

Šogad konkursā UNICEF projekta “Uplift Youth” ietvaros piedalījās arī jaunieši no Ukrainas, kam dāvinājām specbalvu –monētu “Ukrainas brīvībai”. Monēta atgādina, ka Ukraina turpina cīnīties par savu brīvību, kā arī par Rietumu civilizācijas – tātad arī mūsu – vērtībām.