2020. gads skaitļos Latvijā un eiro zonā

Covid-19 pandēmijas radītais satricinājums 2020. gadā būtiski ietekmēja pasaules valstu tautsaimniecību.  Covid-19 pandēmija kļuva par galveno faktoru, kas ieviesa dramatiskas pārmaiņas eiro zonas ekonomiskajā attīstībā, strauji samazinot tās ekonomisko aktivitāti un vairojot nenoteiktību par nākotni. 1. pusgadā tobrīd vēl maz izpētītā Covid-19 infekcija lika gandrīz visām eiro zonas valdībām ieviest stingrus ierobežojumus, kas apstādināja vairāku tautsaimniecības nozaru darbību. Īpaši cieta tieši pakalpojumu nozares, kuru darbība ietver klātienes kontaktus.

2020. gada 2. ceturksnī tautsaimniecības sarukums bija straujākais kopš 2. pasaules kara.

2020. gada vasaras mēnešos, mazinoties Covid-19 izplatībai, sekoja ierobežojumu atvieglošana, kas veicināja ekonomiskās aktivitātes atjaunošanos. Tomēr gada nogalē, sākoties Covid-19 pandēmijas otrajam vilnim, dalībvalstis atkārtoti uzsāka cīņu ar Covid-19 izplatību, kā dēļ apstājās uzsāktā tautsaimniecības atveseļošanās. Kopumā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu eiro zonas tautsaimniecība 2020. gadā saruka par 6.6%.

2020.gads skaitļos Latvijā un Eirozonā

 

Vairāk:

Latvijas Bankas 2020. gada pārskats

Izdrukāt