SEB banka aicina skolēnus pieteikties Skolu vēstnešu programmai

Jau trešo gadu SEB banka visās trīs Baltijas valstīs īsteno Skolu vēstnešu programmu, aicinot 10. un 11. klašu skolēnus kļūt par finanšu pratības ekspertiem un vadīt finanšu pratības lekcijas savās skolās. Programmas dalībniekiem tiek nodrošināta plaša apmācību programma, kā arī sniegts mentoru atbalsts visas programmas garumā no novembra līdz jūnijam.

“Šogad veicām vecāku aptauju* un secinājām, ka apmēram trešdaļa ar bērniem gandrīz nerunā par finanšu jautājumiem, naudas izmantošanu un budžeta plānošanu. Bet tieši bērnu vecumā tiek likti pamati tam, kā jaunais cilvēks rīkosies ar savu naudu nākotnē, cik veiksmīgi viņš varēs veikt uzkrājumus, plānot un realizēt savas ieceres. Skolu vēstnešu programma ir iespēja iegūt zināšanas par finanšu pamatjautājumiem – budžeta plānošanu, ieguldījumiem, uzkrājumiem nākotnē, drošu iepirkšanos internetā un citiem – ne tikai pašiem programmas dalībniekiem, bet arī viņu skolasbiedriem, ar kuriem vēstneši dalās savās zināšanās. Ticot tam, ka jaunieši vairāk ieklausās vienaudžos, mēs jau trešo gadu visā Baltijā realizējam Skolu vēstnešu programmu un aicinām skolēnus kļūt par finanšu pratības ekspertiem,” norāda SEB Skolu vēstnešu programmas vadītāja Linda Šablinska. 

Iepriekšējā mācību gadā Skolu vēstnešu programmai pieteicās vairāk nekā divsimt piecdesmit 10. un 11. klašu skolēnu visā Baltijā. Pēc atlases apmācības izgāja un par finanšu pratības vēstnešiem kļuva 90 skolēni. Programmas laikā viņi novadījuši vairāk nekā 520 lekciju, sasniedzot ap 12 000 skolēnu. 

Astoņus mēnešus garās programmas laikā SEB banka apmāca izvēlētos skolēnus un sniedz lekcijas ne tikai par finanšu pratību, proti, uzkrājumiem, ieguldījumiem, budžeta vadību utt., bet arī par citām pamatprasmēm, piemēram, publisko uzstāšanos, personīgā zīmola veidošanu un komunikāciju sociālajos tīklos. Pēc katras ar finanšu pratību saistītās lekcijas jaunieši tiek aicināti lasīt to savās skolās. Apmācības procesā skolēnus visu laiku atbalsta un palīdz mentori no SEB bankas. 

Lai pieteiktos programmai, 10. un 11. klašu skolēni aicināti aizpildīt formu, kas ir pieejama SEB bankas mājaslapā – seb.lv/skolu-vestnesi – līdz 8. oktobrim.

*Aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma šī gada augustā veica pētījumu aģentūra Norstat, un tajā piedalījās 1010 Latvijas respondenti, kuriem bērni ir 7-17 gadu vecumā.