Vai varēšu gūt panākumus dzīvē, ja nemācīšos?

Zināšanas un prasmes

Tu sapratīsi:

jebkuru panākumu pamatā ir zināšanas un prasmes, kas palīdz cilvēkam ikdienā piepildīt vēlmes un vajadzības.

Tu uzzināsi:

sevi pilnveidot nepieciešams nepārtraukti, un tu to dari jau pašlaik.

Visiem Andra ģimenē ir gan kopīgas zināšanas un prasmes, gan arī tādas, kuras tieši Andris apguvis un prot vislabāk.
Visa ģimene prot braukt ar velosipēdu un brīvdienās labprāt kopā ceļo.
Andra mamma ir skolotāja. Viņa vislabāk ģimenē prot izskaidrot latviešu valodas vārdu pareizrakstību.
Andra tētis ir veiksmīgs uzņēmējs. Viņam nepieciešams gudri plānot sava uzņēmuma darbinieku darbu, tāpēc viņam labi padodas arī organizēt ģimenes aktivitātes.
Andris vislabāk ģimenē spēlē šahu. Viņš prot šaha spēlē paredzēt vairākus gājienus uz priekšu un cer, ka tas palīdzēs uzvarēt pilsētas skolēnu šaha sacensībās.
Viņa klasesbiedrene Māra ir labākā peldētāja klasē, un peldēšanas nodarbībās viņa palīdz apgūt peldētprasmi arī Andrim.

Mēs visi apgūstam zināšanas un prasmes , kā arī veidojam attieksmi pret dažādām lietām un notikumiem jau no dzimšanas un turpinām tās pilnveidot visu mūžu.

Daudzas sarežģītas prasmes iegūstam, to pat neapzinoties, piemēram, prasmi staigāt, bet ir prasmes, kuras apgūstam jau mērķtiecīgi, ieguldot darbu.  Prasmju apgūšanas pamatā ir noteiktas zināšanas.

Piemēram, lai iemācītos braukt ar velosipēdu, nepieciešamas zināšanas par to, kādas darbības jāveic – jāmin pedāļi un jāstūrē. Protams, arī vairākkārtīgi jātrenējas, lai spētu šīs zināšanas izmantot praksē.

Līdzīgi ir arī ar citām prasmēm. Piemēram, lai apgūtu spēju strādāt komandā, kā to prot Andra tētis, jāzina, kā un kādā veidā darbojas komanda un kas tai jāpaveic.

Iegūtās zināšanas un prasmes ļauj īstenot vēlmes un vajadzības un kopumā pilnveidot sevi.

Lai gūtu panākumus dzīvē un sasniegtu izvirzītos mērķus, nepietiek tikai iegūt izglītības dokumentu noteiktai profesijai. Ikviens jau no bērnības attīsta un pilnveido savas vērtības un tikumus, kas nepieciešami savstarpējai saziņai un panākumu gūšanai, piemēram, atbildība, centība, godīgums, mērenība, cieņa, darba tikums, brīvība.

Padomā!

Kāpēc Ričards Brensons (miljardieris, kompānijas "Virgin" un Nekeras salas īpašnieks) dod šādu padomu?

"Ja gribi lidot, 16 gadu vecumā ej uz lidostu un vāri tēju citiem! Turi acis vaļā! Skaties un mācies!"

Interesanti!

Kāpēc Ričards Brensons ieteica "skatīties un mācīties", jau sākot no skolas vecuma?

Kāpēc to nav ieteicams sākt darīt tikai pēc vidusskolas beigšanas?

Tas nepieciešams tāpēc, ka jau skolas laikā apgūtās zināšanas, prasmes un pareiza attieksme palīdz sasniegt dzīvē izvirzīto mērķi, piemēram, kļūt par pilotu.