Kāpēc jāveido uzkrājumi?

Uzkrājumu būtība

Jebkāda veida – pārtikas, citu pirmās nepieciešamības preču, naudas – uzkrājumi aizsargā pret nelabvēlīgiem pavērsieniem nākotnē, jo ne vienmēr varam paredzēt dažādas situācijas. Uzkrājumam var būt vairāki mērķi – nebaltai dienai, lielākam pirkumam, vecumdienām, atvaļinājumam, mājokļa labiekārtošanai, bērna nākotnei utt. – un krāt var dažādos veidos.


Uzkrājumu vislabāk veidot apzināti un ar konkrētu mērķi, ik mēnesi atliekot noteiktu naudas summu, nevis paļaujoties uz pārpalikumu bankas kontā. Svarīgi ir ievērot disciplīnu un regularitāti, jo tā varēsi nodrošināt, ka tavs uzkrājums pakāpeniski palielinās.

 Kā uzkrāt veiksmīgāk?

  • Velti laiku tam, lai novērtētu savu pašreizējo finansiālo situāciju
  • Ja pašlaik nav brīvu naudas līdzekļu, ko novirzīt uzkrājumam, pārskati tās izdevumu pozīcijas, kuras varētu samazināt, lai ietaupītu naudas līdzekļus. 
  • Uzkrājumam paredzētos naudas līdzekļus vislabāk nošķirt no pārējiem naudas līdzekļiem, ieskaitot tos, piemēram, atsevišķā bankas kontā vai krājkontā. Svarīgi šos naudas līdzekļus neiztērēt iegribas vai nejaušības dēļ! 
  • Finanšu pakalpojumu sniedzēji piedāvā rīkus ērtākai uzkrājumu veidošanai. Izmanto iespēju uzkrāt, savā internetbankā pieslēdzot  regulāro maksājumu. 
  • Uzkrājumu veidošanu mēdzam atlikt uz laiku, kad naudas būs vairāk un paliks pāri. Tomēr pārpalikums parasti neveidojas pats no sevis – iesakām sākt uzkrāt jau tagad! 
  • Sāc veidot uzkrājumu neatkarīgi no ienākumu lieluma. 
  • Uzkrāšanu sāc ar sev vēlamu naudas summu. Tā var būt pavisam neliela, un tu vari to pakāpeniski palielināt.
Vai šis saturs bija noderīgs?

Jūsu atsauksmes palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Lūdzu, uzraksti, ko vēlējies uzzināt, taču neatradi!