Kāpēc valsts nodrošina skolas neprasot par to atlīdzību?

Nodokļu loma

Tu sapratīsi:

ka lielu daļu nodokļu maksātāju naudas valsts institūcijas izmanto sabiedrisko preču un pakalpojumu nodrošināšanai.


Padomā!

No kurienes valsts iegūst līdzekļus, lai nodrošinātu tos pakalpojumus, kuri vajadzīgi mums visiem kopā un ikvienam?


 Noskaties VID filmu "Katram nodokļos samaksātajam eiro ir sava vieta Latvijas budžetā!"


Kā jau iepriekš lasīji – sabiedrībai ir nepieciešams, lai kāds uzrauga izstrādāto noteikumu un likumu ievērošanu. Šim mērķim tiek veidotas valsts institūcijas. Institūciju darba nodrošināšanai tāpat kā ikvienam uzņēmumam ir nepieciešams finansējums.

Līdzīgi arī, lai sniegtu sabiedriskās preces un pakalpojumus, piemēram, ceļu apgaismojumu, jānopērk un jāuzstāda ielas apgaismojuma laterna un arī par patērēto elektrību jāmaksā. Tāpat pilsētas parki, kurus var izmantot ikviens, ir jākopj. Arī armijai ir nepieciešami finanšu līdzekļi, piemēram, lai samaksātu karavīriem algu.
Mēs visi kopā maksājam par šo pakalpojumu saņemšanu, maksājot nodokļus.

Nodokļi — privātpersonu, uzņēmumu un iestāžu obligāts maksājums valstij un pašvaldībām.


Konkursa "Mana vārdnīciņa" laureāta darbs A

 

 

Tā kā vēlētāji izvēlas, kam uzticēt Saeimā un pašvaldībās mūs pārstāvēt un pieņemt likumus, var teikt – mēs lemjam, cik daudz institūciju, kas uzrauga likumu un noteikumu ievērošanu, mums ir nepieciešams. Tādā veidā mēs arī lemjam, cik daudz esam gatavi par to maksāt. Arī mūsu saņemto sabiedrisko preču un pakalpojumu daudzums ir atkarīgs no mums pašiem. Jo vairāk sabiedrisko preču un pakalpojumu mēs vēlēsimies, jo vairāk naudas nodokļu samaksas veidā mums tam būs jāatvēl.

Katrs no mums ir valsts.

Pārbaudi sevi

4.1. uzdevums