Ko no tēmas "Banku loma" būtu vēlams paturēt prātā?

Kopsavilkums

  • Kredītiestādēm (bankām) ir būtiska loma finanšu sistēmā, nodrošinot tautsaimniecības dalībniekus ar efektīvu resursu apriti, piedāvājot dažādus kredītu veidus, kurus tautsaimniecības dalībnieki var izmantot savu ideju un mērķu sasniegšanai. Kopumā tas veicina tautsaimniecības izaugsmi un paaugstina iedzīvotāju labklājību.
  • Lai iegūtu izdevīgāko piedāvājumu un nepārmaksātu, rūpīgi jāsalīdzina vairāku finanšu iestāžu piedāvājumi.
  • Pirms kredīta izsniegšanas kredītiestādei jāpārliecinās, ka kredīta saņēmējs spēs to pilnā apjomā un noteiktos termiņos atmaksāt, lai kredītiestāde savukārt spētu laikā atmaksāt noguldītāju noguldījumus.
  •  Atceries! Vienmēr izpēti kredīta gada procentu likmi (GPL)! Ja tā nav norādīta – jautā konsultantam!


Ieteikumi patstāvīgam darbam

1. Ja vēl neesi lasījis, izlasi kopā ar mazāko brāli vai māsu: Jērāne. J., Vilcāne K. Naudiņš mācās saprast naudu. Rīga: Autoru izdevums, 2017.
Tas ir stāsts par kādu ģimeni, kurā aug divi pavisam atšķirīgi dēli – viens radis ikvienu naudas summu, kas nonāk viņa rokās, tūlīt pat iztērēt saldumos (Jautriņš). Savukārt otrs ir gatavs daļu naudas paglabāt, lai sakrātu lielāku summu kādam sen kārotam pirkumam (Naudiņš). Arī ikdienā mēs sastopam cilvēkus, kuri atrodas vienā vai otrā kategorijā un ar savu piemēru faktiski veido nākamo finansiāli atbildīgo vai bezatbildīgo paaudzi.

2. Ja vēlies vairāk uzzināt par banku lomu, noskaties videofilmu "CashVille Kidz Episode 17: Roles of a Bank".


Kopsavilkuma pārbaudes uzdevumi par tēmu "Banku loma"

Pārbaudi sevi

1. uzdevums 

Pārbaudi sevi

2. uzdevums 

Pārbaudi sevi

3. uzdevums 

Pārbaudi sevi

4. uzdevums 

Pārbaudi sevi

4.1. uzdevums 

Labklājība

Nākamā tēma