Filmas

Video Ilgums - 3:27

Cenu stabilitāte (Nīderlandes NB veidots video)

Tu esi patērētājs, kurš vēlas iegādāties dažādas lietas ne tikai šodien, bet arī rīt. Tu neesat vienīgais. Daudzi cilvēki vēlas darīt to pašu gan pie mums, gan citviet pasaulē. Krasas cenu svārstības nenāk par labu tautsaimniecībai. Ja inflācija ir augsta, Tu par savu naudu vari nopirkt mazāk preču. Vai Tu tiešām joprojām vari uzticēties savai naudai? Ja patērētāji un uzņēmumi zaudē uzticību naudai, tas kaitē tautsaimniecībai.

Īsi sakot, cenu stabilitāte ir ārkārtīgi svarīga. To nodrošina Eiropas Centrālā banka sadarbībā ar eirozonas nacionālajām centrālajām bankām.

Eiropas Centrālās bankas galvenais uzdevums ir saglabāt cenu stabilitāti. Izklausās labi, bet kā tas tiek paveikts? Izmantojot monetāro politiku, kas ir apzīmējums procentu likmju virzīšanai. 

Eiropas Centrālās bankas Padome nosaka monetāro politiku. Padomē ietilpst ne tikai Eiropas Centrālās bankas Valdes locekļi, bet arī visu eiro zonas valstu centrālo banku vadītāji. ECB Padomes locekļi tiekas vidēji reizi sešās nedēļās, lai apspriestu inflācijas gaidas eiro zonā.

Neliela inflācija nerada problēmas. Mērķis ir saglabāt inflāciju eiro zonā nedaudz zem 2%. Nepieciešamības gadījumā Eiropas Centrālā banka koriģē procentu likmes.

 

© De Nederlandsche Bank

 

Video fails
Izdrukāt