Kā mīkstināt finansiālu kritienu?

Drošības spilvens

Kā tu esi parūpējies, lai izdzīvotu trīs līdz sešus mēnešus, ja būtiski samazinātos tavi pašreizējie ienākumi?

Finanšu "drošības spilvens" — naudas rezerve jeb uzkrājums, kas domāts neparedzētiem tēriņiem 3-6 mēnešu izdevumu apjomā. Tas ir uzkrājums, kas nepieciešams katram no mums.

 
"Drošības spilvens" palīdzēs tev justies droši un stabili, saglabāt līdzšinējo dzīves līmeni, ja uz kādu laiku paliksi bez pastāvīgajiem ienākumiem vai tie samazināsies.

"Drošības spilvenu" vari veidot, uzkrājot ik mēnesi summu, kuru vari atļauties. Pat neliels, bet regulārs maksājums ļaus pakāpeniski izveidot "drošības spilvenu". Jau no pirmajiem regulārajiem ienākumiem vēlams kaut nelielu daļu nošķirt no ikdienas tēriņiem. Vari sākt ar mazāku summu, ar laiku to palielinot.

Efektīvākais veids, kā uzkrāt finanšu "drošības spilvenu", ir regulārs maksājums uz atsevišķu tam izveidotu kontu.

Nepieciešams veidot ne tikai "drošības spilvenu" krīzes situācijām, bet arī ilgtermiņa uzkrājumu savai nākotnei. 
Šie uzkrājumu līdzekļi saskaņā ar tevis izvēlēto riska stratēģiju tiek ieguldīti dažādos finanšu instrumentos, kurus pārvalda finanšu eksperti. Vairāk uzzināsi:
  • par finansiāli nodrošinātām vecumdienām – sadaļā "Pensiju 3. līmenis"; 
  • par uzkrājuma veidošanu kādam noteiktam mērķim un noteiktu laika periodu – sadaļā "Apdrošināšanas veidi –  Dzīvības apdrošināšana – Dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu"; 
  • par uzkrājuma veidošanu bērnam, bērna studijām vai kādam citam mērķim – sadaļā "Apdrošināšanas veidi – Dzīvības apdrošināšana  –Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērnam".
Vai šis saturs bija noderīgs?

Jūsu atsauksmes palīdzēs mums uzlabot šo vietni.

Lūdzu, uzraksti, ko vēlējies uzzināt, taču neatradi!
Kādas ir iespējas uzkrāt?

Nākamā apakštēma