Naudas skola atbild

Kas ir zibmaksājums?

Skaidrā un bezskaidrā nauda
11.07.2019

Zibmaksājumi jeb ātrie maksājumi ir bezskaidras naudas pārskaitījumi bez konta vienas komercbankas uz kādu citu kontu citā komercbankā 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, 365 dienas gadā, svētku dienā, izpildot šo maksājumu dažu sekunžu laikā un dodot iespēju saņemt naudu uzreiz tālāk. Līdz zibmaksājumu infrastruktūras izveidei (28.08.2017.) Tik ātri jeb "zibenīgi" maksājumi varēja notikt tikai viens komercbankas ietvaros.

Zibmaksājumi pēc būtības ir izmantojami jebkurā jomā un nākotnē tie lielā mērā aizstās tradicionālos maksājumus. Kā tipiskākos piemērus varam minēt:

  • ātrs pārskatījums savam radiniekam vai draugam, kuram neplānoti nepieciešams norēķināties, bet skaidra nauda nav līdz un kartes kontā naudas apjoms nav pietiekams;
  • vienkārši ātrs pārskatījums radiniekam vai draugam dažās sekundēs jebkurā dienā un diennakts laikā;
  • samaksa par pasūtītu preci vai pakalpojumu, tādejādi izvairoties no nepieciešamības veikt priekšapmaksu vai izmantot skaidru naudu;
  • samaksa par preci vai pakalpojumu, kurš tiek piegādāts Jūsu mājsaimniecībai Jums atrodoties ārvalstīs;
  • ātrs pārskatījums no Jūsu radinieka, kurš strādā ārvalstīs, piemēram, Vācijā vai Īrijā, t.sk. no viņa bankas konta attiecīgajā valstī.

 

Moderno tehnoloģiju valodā runājot, zibmaksājumi ir WhatsApp naudai!

Izdrukāt