Muzeju nakts 2022

Dalība "Muzeju naktī 2022" ieskandina "Ciemiņu mēnesi. Nāc uz pilnu banku!" Latvijas Bankā.

Muzeju nakts 2022" apmeklētāji aicināti viesoties Latvijas Bankas vēsturiskajā ēkā Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A, kur centrālās bankas simtgades noskaņās plānotas daudzveidīgas, ikvienam – lielam un mazam – interesantas un noderīgas aktivitātes.

 

Ciemiņu sestdienā, 14. maijā, Latvijas Bankas durvis tiks vērtas plkst. 12.00 un viesi tiks gaidīti līdz plkst. 20.00:

  • varēs apmeklēt zināšanu centru "Naudas pasaule", gūstot jaunas zināšanas par naudu, ekonomiku un personisko finanšu labāku pārvaldību, kā arī aplūkojot dažādus interesantus eksponātus, piemēram, vēsturiskās 3.5 tonnas smagās seifa durvis, caurspīdīgu bankomātu, interaktīvu zināšanu globusu, uz kura var attēlot dažādus sociālekonomiskus datus;
  • būs iespējams iesaistīties kalēja darbnīcas aktivitātēs un aplūkot naudas pārvadājumu transportu.

Video – ieskats "Muzeju nakts 2021" norises pasākumos zināšanu centrā "Naudas pasaule".

 

Ciemiņu dienas laikā, 14. maijā, Latvijas Bankas ēkā Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A, tiks atklāta izstāde "No Ventspils līdz Valkai".

Latvijas Bankas vēsturiskajā ēkā Rīgā to ikviens darbadienās varēs aplūkot līdz 22. jūnijam, bet pēc tam ceļojošā izstāde dosies uz deviņām Latvijas pilsētām, kurās savulaik atradās centrālās bankas filiāles. Izstāde ļaus atcerēties gan vietas un ēkas, gan notikumus un personības, kam bijusi nozīmīga loma Latvijas Bankas darbībā laikā no 1922. gada līdz 1940. gadam.

 

No 2. maija iespējams pieteikties uz ekskursijām "Divi nami" par Latvijas Bankas ēku arhitektūru un institūcijas vēsturi.

  • ekskursijas notiks no 16. maija līdz 20. maijam, piecus darbadienu vakarus, sākums plkst. 18.00, ilgums – 2 stundas;
  • apmeklētāju skaits ierobežots (personu skaits vienā grupā – 30);
  • pieteikšanās ekskursijām tīmekļvietnē https://www.bank.lv/par-mums/lb100

Tās laikā vēsturniece Ineta Lipša un arhitektūras stāstniece Lilita Eglīte iepazīstinās ar Latvijas Bankas lietām un vietām, kas ikdienā nav pieejamas apskatei. Ekskursijā tiks apmeklētas gan centrālās bankas, gan bijušās komercbankas telpas – sākot no seifa apskates līdz pat vizītei kādreizējā bankas direktora kabinetā un Zelta zālē.

Ciemiņu mēneša reklāmas baneris

Svinot Latvijas Bankas simtgadi, plānotas arī citas aktivitātes. Detalizēta informācija gan par Latvijas Bankas simtgadi, gan par plānotajiem pasākumiem – tīmekļvietnē https://www.bank.lv/par-mums/lb100.

Izdrukāt