Apmeklējuma pieteikums

Priecājamies par jūsu interesi apmeklēt Latvijas Bankas Zināšanu centru. Diemžēl līdz šī gada beigām visi pieejamie apmeklējuma laiki ir aizņemti. Decembrī publicēsim informāciju par pieejamajiem laikiem 2024. gadā.

Zināšanu centra ekspozīcija

expo

Ieskaties "Naudas pasaulē"!

Latvijas Bankas zināšanu centrs "Naudas pasaule" ir mūsdienīgs finanšu izglītības un informācijas centrs.

Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". Izstāde ir interaktīva, un informatīvos stendus papildina multivides prezentācijas, īsfilmas, datorspēles un dažādi pārsteigumi.

Informācija par apmeklējumu

"Naudas pasaules" apmeklējumi tiek organizēti grupās vai individuāli otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.

Ekspozīcijas apskates sākums – plkst. 9.30, 12.30 un 15.00.
Apmeklējumus iespējams pieteikt grupai (sākot no 10 cilvēkiem), piemēram, skolas klasei, vai individuāli, ja skaits ir mazāks par 10 cilvēkiem, – šādā gadījumā grupu veido attiecīgais skaits individuāli pieteikušos apmeklētāju.
"Naudas pasaules" maksimālais klātienes apmeklējuma ilgums – divas stundas, attālinātajam apmeklējumam – pēc vienošanās.
Apmeklējuma izmaksas sedz Latvijas Banka; apmeklētājiem nav jāmaksā.
Nākot uz "Naudas pasauli", izmantojama Latvijas Bankas ēkas K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, galvenā ieeja no Pils laukuma puses un vestibilā noformējamas caurlaides. Caurlaides saņemšanai obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ar fotogrāfiju).
Apmeklējot "Naudas pasauli", atļauts ņemt līdzi tikai neliela izmēra somas (piemēram, rokassomiņas), kas paliek pie apmeklētājiem, viņiem uzturoties Latvijas Bankā. Liela izmēra somas un priekšmetus lūgsim atstāt garderobē. Latvijas Bankas apsardzes darbiniekiem ir tiesības ar personas piekrišanu pārbaudīt viesu personiskās mantas.

 

Ko sagaidīt no attālinātā apmeklējuma?

Līdzīgi, kā apmeklējuma laikā klātienē, arī attālināti ikvienam ir iespēja izzināt naudas lomu tautsaimniecībā, ieraudzīt sevi naudas pasaulē. Latvijas Bankas Zināšanu centra darbības pamatprincipi ir nemainīgi – "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". No šiem principiem teju visi darbojas arī attālināti. Iepazīt kādu jaunu ekonomikas šķautni, atrast atbildes uz jautājumiem, vairot katra apmeklētāja drosmi lietpratīgi saskatīt savu lomu nekad nerimstošajās naudas plūsmās, izmantot tās un saprātīgi pakļaut to spēku, liekot darboties savā labā – tas viss ir iespējams!

Izdrukāt