Finanšu pratības nedēļa

FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA tiek rīkota saistībā ar starptautiskās kustības finanšu pratības veicināšanā Child and Youth Finance International ikgadējo bērnu un jauniešu finanšu nedēļu. Šādas aktivitātes mērķis ir uzsvērt finanšu pratības nozīmību un daudzveidību ikviena cilvēka dzīvē.

Latvijā FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS pasākumus katru gadu martā organizē Finanšu un kapitāla tirgus komisija kopā ar "Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanas stratēģijas 2014.-2020. gadam" sadarbības partneriem. Pirmā šāda nedēļa notika 2013. gadā.

Global Money Week 2019 aicina: Mācies! Uzkrāj! Pelni!

Finanšu pratības nedēļas 2019 baneris

No 25.marta līdz 31. martam jau septīto reizi notiks starptautiskā finanšu pratības nedēļa Global Money Week. Šajā starptautiskās organizācijas Child&Yuoth  Finance International veicinātajā kampaņā līdz šim iesaistījušies vairāk nekā 32 miljoni skolēnu 169 valstīs!

Aicinām Finanšu pratības nedēļas aktīvitātēs iesaistīties arī ikvienu Latvijas skolēnu, viņu skolotājus un vecākus!

Visu partneru piedāvātās izglītojošās aktivitātes un piedāvājumus meklē vietnē www.finansupratiba.lv.

"Naudas skola" iesaka:

• Jaunāko klašu skolēniem – Latvijas Bankas spēli "Kas bankā iekšā"Nezināms objekts

Sāc spēli spēlēt šeit!

Spēli var izmantot, lai gan ģimenē, gan skolā mācību stundu Sociālās zinības vai klases stundu ietvaros ar 1.-3. klases skolēniem uzsāktu sarunu par viņiem interesantām un noderīgām naudas tēmām.

Piemēram:

• Kas izdomā, kā izskatīsies nauda?
  • Kā var atšķirt īstu naudu no viltotas?
  • Vai drīkst pats zīmēt naudu?
  • No kurienes nāk visa nauda?
  • Kā nauda nonāk veikalos?
  • Cik smags ir 1 kg zelta un kur glabājas Latvijas zelts?
  • Cik Latvijā ir naudas un vai naudas var būt par daudz?
  • 7.-9. klašu skolēniem – "European Money Quiz" viktorīnu (organizē Eiropas banku asociācija, Latvijas Finanšu nozares asociācija, JAL un LIZDA)
Viktorīnas plakāts

Noteikumi un reģistrācija Finanšu nozares asociācijas mājas lapā.

• Vecāko klašu skolēniem – diskusiju "No sprīdīšiem par saimniekiem. 10 patiesības par naudu".
Video datne

Latvijas Banka uzsāka apjomīgu un vērienīgu sabiedrības izglītošanas programmu Latvijas Simtgades gadā,lai veicinātu sabiedrībā saimnieka domāšanu un rīcību, kas palīdzētu audzēt turīgumu gan mājsaimniecībām, gan valstij.

10 patiesības par naudu ir pielietojamas ne tikai katram personīgo finanšu pārvaldīšanā, bet tās noder atcerēties un pielietot arī uzņēmējdarbībā, kā arī valsts finanšu pārvaldīšanā.

Diskusiju uzsākšanai skolā un ģimenē var izmantot vairākus Latvijas Bankas sagatavotos materiālus: izglītojošus rakstus portālā Delfi, kā arī video un citus materiālus Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības vietnē "Naudas skola".