Seminārs "Aktualitātes ekonomikā" 2021 | vasara

Katru gadu augustā Latvijas Banka organizē semināru skolotājiem "Aktualitātes ekonomikā".

Šeit skolotājiem pieejami arī semināru ieraksti un prezentācijas.

2021. gada 26. augustā Latvijas Banka organizēja ikgadējo semināru "Aktualitātes ekonomikā 2021". Seminārs notika tiešsaistē MS Teams platformā. Seminārā programma veidota vispārējās vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, arodizglītības sociālās un pilsoniskās mācību jomas pedagogiem, bet piedalīties tika aicināti arī pamatskolu 8.–9.klašu mācību priekšmeta Sociālās zinības skolotāji.

Seminārs Ekonomikas aktualitātes 2021

Šis tradicionālais seminārs, kurš tika rīkots jau astoto reizi (otro gadu – attālināti, ņemot vērā pandēmijas situāciju), ir kā atskaites punkts pirms jaunā mācību gada, lai skolotājiem palīdzētu skolēniem apgūstamo mācību vielu skaidrot un pārrunāt uz aktuālo norišu pamata.

"Mūžu dzīvo – mūžu mācies!" – šis sakāmvārds vislabāk raksturo mūžizglītības nozīmi skolotāja profesijā. Ir liels gandarījums, ka šis seminārs ir kļuvis par labu tradīciju, kas pirms jaunā mācību gada sākuma rosina lielu skolotāju interesi. Arī šogad pasākumam ir vairākas daļas, kas sniedz ieskatu gan globālās un Latvijas ekonomikas norisēs, gan modernās tendencēs, kuras noteiks mūsu dzīvi tuvākajos gadu desmitos," uzsver semināra rīkotāja, portāla "Naudas skola" redaktore Antra Slava.

Latvijas Bankas finanšu pratības un ekonomiskās izglītotības virziena vadītājs Kaspars Kravinskis: "Pārejot uz jauno mācību standartu, ekonomikas zināšanu loma tikai pieaug, to integrējot arī citos priekšmetos. Gribu aicināt dažādu priekšmetu un izglītības posmu skolotājus plaši izmantot ekonomikas skolotāju un Latvijas Bankas kopīgi izstrādāto digitālo mācību līdzekli "Mana ekonomika", lai pilnveidotu un dažādotu ekonomikas un finanšu pratības mācību. Izglītots un finansēs gudrs jaunietis būs gatavs sekmīgāk izmantot savu zināšanu potenciālu un pilnvērtīgāk iekļauties darba tirgū. Šīs zināšanas ir ļoti būtiskas ikvienam no mums – sākot ar maziem bērniem un līdz pat sirmam vecumam."

Prezentācijas

Aktuālās makroekonomiskās norises Latvijas tautsaimniecībā
Agnese Rutkovska, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenā ekonomiste

Sabiedrība-vide-ekonomika. Vai iespējams līdzsvars?
Edvards Kušners, Latvijas Bankas padomes padomnieks, ilgtspējas attīstības virziena vadītājs

Neredzamā nauda
Deniss Fiļipovs, Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu pārvaldes Maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs

Mācību stunda kopā ar "Mana ekonomika"
Agnese Slišāne, LU PPMF Izglītības zinātņu doktorante

Ekonomiskās izglītības un finanšu pratības aktualitātes
Antra Slava, Latvijas Bankas Komunikācijas pārvaldes finanšu pratības projektu vadītāja

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģija un zīmols "Naudasprasme"
Aija Brikše, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Lektoru prezentāciju videoieraksti

Aktuālās makroekonomiskās norises Latvijas tautsaimniecībā
Agnese Rutkovska, Latvijas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenā ekonomiste

Sabiedrība-vide-ekonomika. Vai iespējams līdzsvars?

Neredzamā nauda

Mācību stunda kopā ar "Mana ekonomika"
Agnese Slišāne, LU PPMF Izglītības zinātņu doktorante

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģija un zīmols "Naudasprasme"

Programma

Seminārā skolotāji iepazinās ar ekspertu prezentācijām par aktuālām makroekonomiskām norisēm Latvijas tautsaimniecībā, ilgtspējīgu attīstību un jaunākajām tendencēm bezskaidrās naudas norēķinos. Tika piedāvāta pedagoga pieredze, organizējot īpaši izstrādātu mācību stundu, izmantojot Latvijas Bankas digitālo mācību līdzekli "Mana ekonomika".

Seminārā, lai raisītu pārdomas par kriptovalūtu ietekmi uz vidi, skolotājiem bija iespēja noskatīties videofilmas (angļu valodā) “Kā bitkoins veicina klimata pārmaiņas?” fragmentu. Satura tulkojumu (līdz 4:03 minūtei) varat lejupielādēt kā PDF failu.