Zināšanu centrs "Naudas pasaule"

Latvijas Bankas zināšanu centrs "Naudas pasaule" ir mūsdienīgs finanšu izglītības un informācijas centrs.

Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". Izstāde ir interaktīva, un informatīvos stendus papildina multivides prezentācijas, īsfilmas, datorspēles un dažādi pārsteigumi.

naudas pasaule

"Naudas pasaule" ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. "Naudas pasaules" mērķis ir rosināt cilvēkus saskatīt un apdomāt naudas ceļus un izprast naudas nozīmi tautsaimniecībā.

"Naudas pasaules" apmeklējumam noteikti jāreģistrējas! Piedāvājam veikt to elektroniski. 

Ieskaties "Naudas pasaulē"!

Pasākumi skolēniem
Finanšu pratības nedēļas reklāma

Finanšu pratības nedēļa

Katru gadu martā gan pasaulē, gan Latvijā ikviens tiek aicināts iesaistīties finanšu pratību veicinošos pasākumos. Ja vēlies ...

Vairāk

Mana vārdnīciņa

Konkurss sākumskolēniem "Mana vārdnīciņa"

JAL radošuma un finanšu pratības konkursā „Mana vārdnīciņa” 1.–4. klases skolēni saviem vārdiem skaidro dažādus ekonomikas terminus. Vārdnīcu skolēns veido kopā ar vecākiem...

Vairāk

Latvijas Banka

Ēnu diena Latvijas Bankā

Katru gadu februārī Latvijā norisinās Ēnu diena, ko organizē JAL. Arī Latvijas Bankas speciālisti piedalās šajā pasākumā un piedāvā skolēniem iepazīt darbu Latvijas Bankā, ēnojot dažādu profesiju kolēģus.

Vairāk

Lekcijas, semināri skolotājiem

Skolotāji seminārā

Lekcijas, semināri skolotājiem

Latvijas Bankas ekspertu un sadarbības partneru lekcijas, izglītojoši semināri sociālās un pilsoniskās mācību jomas mācību priekšmetu skolotājiem par aktuālo Latvijas, Eiropas un pasaules tautsaimniecībā.

Vairāk

 

Noderīgi materiāli

Vidusskola

Ceļā uz dzīves meistarību

PTAC un VISC veidota metodika 

Metodiskais materiāls vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības pedagogiem. Materiāla metodikas mērķis  veicināt  patiesu dzīves un finanšu meistarību, lai spētu kritiski izvērtēt un izvēlēties sev vispiemērotākos finanšu pakalpojumus...

Vairāk

 

Cenu stabilitāte. Kāpēc tā ir svarīga?

Brošūra skolotājiem 

Pasniedzot ekonomiku skolas vecuma jauniešiem, noderēs informatīvu materiālu komplekts par cenu stabilitāti. To izveidoja ECB kopā ar eiro zonas nacionālajām centrālajām bankām.

Vairāk

Pamatskola

Mācību līdzeklis finanšu pratības jautājumu apguvei 10-11 gadus veciem bērniem

PowerPoint prezentācijas un darba lapas

Valsts izglītības satura centra un Naudas plānošanas centra mācību līdzekļa mērķis ir sekmēt bērna gatavību pieņemt un īstenot sociāli atbildīgus lēmumus par finanšu un uzņēmējspēju izglītības jautājumiem personiskajā, profesionālajā un sabiedriskajā dzīvē.

Vairāk

 

Nauda un tās aprite

PowerPoint prezentācijas un darba lapas

Mācību līdzeklis 6.-9. klasei palīdzēs skaidrot vairākus nozīmīgus ar naudas būtību un apriti saistītus jautājumus. Piedāvātās tēmas izvēlētas tā, lai varētu izmantot, apgūstot gan sociālo zinību mācību programmā paredzēto vielu, gan padziļināti skaidrotu skolēniem jautājumus, kuru izpratne svarīga ikvienam arī finanšu pratības kontekstā.

Vairāk

Sākumskola

 

Pirmsskola

 

 

Izdrukāt

Pierakstīties jaunumiem

Esiet lietas kursā par pēdējiem jaunumiem! Regulāri saņemiet aktualitātes savā e-pastā!

Esiet lietas kursā par pēdējiem jaunumiem! Regulāri saņemiet aktualitātes savā e-pastā!